Ana SayfaEkonomiİzmir’de Su Fiyatlarına Büyük Zam!

İzmir’de Su Fiyatlarına Büyük Zam!

-

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi su fiyatlarına bir zam daha yaptı. Son 3 senedir yapılan zamlarda yüzde 20’yi aşan oranlarda artırılan su fiyatına şimdi de yüzde 10 daha zam yapıldı. Zam 1 Ocak 2017’den itibaren geçerli olacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı belediye meclisi Kasım ayı toplantısında, 1 Ocak 2017’den geçerli olmak üzere suyun metreküp fiyatının yüzde 10 daha artırılması kararlaştırıldı.

Ak Partili Üyeler Red Oyu Verdi!

Su zamları ile ilgili yapılan oylamada 1 Ocak’tan itibaren suya yüzde 10 zam yapılması kararlaştırıldı. 20 metreküpe kadar olan su kullanımının birim fiyatı 3,60 Türk Lirası’ndan 3,96 liraya, 20 metreküpten fazla su kullanımının metreküp birim fiyatı ise 8,44 liradan 9,28 liraya yükseltildi. konut dışı kademesiz tarife ise 9,11 liraya çıkarıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında; su fiyatlarına ve İZSU Genel Müdürlüğü’nün 2017 bütçesine ilişkin yapılan oylamada AK Parti grubu red oyu kullandı. CHP’li üyelerin oyları ile kabul edilen İZSU 2017 bütçesi 1 milyar 780 milyon 127 Türk Lirası olarak belirlendi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan su zammını eleştirerek; her sene övünerek sunulan projelerin bu sene olmadığını ama yine de suya zam yapıldığını söyledi. Bilal Doğan; son yapılan yüzde 10 zamda hesaba katıldığında yerel seçimlerin ardından su faturalarına yapılan toplam zam oranının yüzde 40’a yaklaştığını ifade etti. 2012 yılında 2,28 kuruşa satılan suyun metreküp fiyatının neredeyse 4 liraya kadar yükseldiğini belirten Doğan; 3 yılda suya neredeyse yarı yarıya zam yapan başka bir belediyeye denk gelmediklerini vurguladı. İzmirli’nin CHP’ye verdiği oyların kendisine zam olarak geri döndüğünü ifade eden Doğan, zam yapmak yerine kaçakları önlemek gerektiğini söyledi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler