Vakıfbank’tan Taşıt Rehni Karşılığında İhtiyaç Kredisi

0

Vakıfbank yüksek miktarda ihtiyaç kredisine ihtiyacı olan müşterilerine, otomobillerini rehin göstermek karşılığında finansman sağlıyor. Otomobil rehni karşılığında ihtiyaç kredisini yüksek miktarlarda kullanabiliyor. Bankanın “Taşıt Rehni ile İhtiyaç Kredisi” dahilinde müşterinin sağlayabileceği finansman aracın marka, modeline ve piyasa değerine göre farklılık arz etmektedir.

Vakıfbank rehne konu aracın fatura bedelinin yüzde 50’sine kadar finansman sağlayabilmektedir. Örneğin aracın fatura bedeli 150 bin Türk Lirası ise banka müşteriye maksimum 75 bin Türk Lirası kredi verebilmektedir. Kredi geri ödemelerinin yapılacağı azami vade 48 ay olmakla birlikte ödeme planı müşteri özelinde değişkenlik gösterebilmektedir.

Faiz Oranı 1,30!

Kredi geri ödeme taksitleri aylık, 3 aylık dönemlerle yahut değişken taksitli olmak üzere yapılabilmektedir. Vakıfbank taşıt rehni ile ihtiyaç kredisi kapsamında aylık yüzde 1,30 faiz oranı uygulamaktadır. Ayrıca banka müşteriden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti sağlanılan finansman miktarının yüzde 0,5’i kadardır. Ayrıca banka kredi tahsis ücretinin yüzde 5’i kadar olan Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) tahsil etmektedir.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Kredi kullandırımına konu araca Kasko yaptırılması banka tarafından zorunlu tutulmuştur. Ayrıca Vakıfbank’ın ihtiyaç kredisi uyarınca müşteri hayat sigortası yaptırmak durumundadır. Hayat sigortası poliçe prim ücreti müşterinin yaşına, cinsiyetine ve kullanılan kredi miktarına göre değişmekte olup, prim ücreti müşteriye aittir. Vakıfbank’ın Taşıt Rehni ile İhtiyaç Kredisi dahilinde ticari kişiler finanse edilmemektedir. Ticari kişiler hariç olmak üzere belirli ve düzenli bir gelire sahip olan, istihbaratı olumlu olan müşteriler likidite sağlayabilmektedirler.

Vakıfbank 48 ay vadede ödeme sözü ile 50 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteriye aylık yüzde 1,30 faiz oranı uygulayacaktır. Müşteri kullandığı kredi için 250 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödeyecek olup, kredinin müşteriye efektif yıllık faiz oranı yüzde 20,7664 olacaktır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın