Ana SayfaKredilerVakıfbank’tan Taşıt Rehni Karşılığında İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank’tan Taşıt Rehni Karşılığında İhtiyaç Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıfbank yüksek miktarda ihtiyaç kredisine ihtiyacı olan müşterilerine, otomobillerini rehin göstermek karşılığında finansman sağlıyor. Otomobil rehni karşılığında ihtiyaç kredisini yüksek miktarlarda kullanabiliyor. Bankanın “Taşıt Rehni ile İhtiyaç Kredisi” dahilinde müşterinin sağlayabileceği finansman aracın marka, modeline ve piyasa değerine göre farklılık arz etmektedir.

Vakıfbank rehne konu aracın fatura bedelinin yüzde 50’sine kadar finansman sağlayabilmektedir. Örneğin aracın fatura bedeli 150 bin Türk Lirası ise banka müşteriye maksimum 75 bin Türk Lirası kredi verebilmektedir. Kredi geri ödemelerinin yapılacağı azami vade 48 ay olmakla birlikte ödeme planı müşteri özelinde değişkenlik gösterebilmektedir.

Faiz Oranı 1,30!

Kredi geri ödeme taksitleri aylık, 3 aylık dönemlerle yahut değişken taksitli olmak üzere yapılabilmektedir. Vakıfbank taşıt rehni ile ihtiyaç kredisi kapsamında aylık yüzde 1,30 faiz oranı uygulamaktadır. Ayrıca banka müşteriden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti sağlanılan finansman miktarının yüzde 0,5’i kadardır. Ayrıca banka kredi tahsis ücretinin yüzde 5’i kadar olan Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) tahsil etmektedir.

Kredi kullandırımına konu araca Kasko yaptırılması banka tarafından zorunlu tutulmuştur. Ayrıca Vakıfbank’ın ihtiyaç kredisi uyarınca müşteri hayat sigortası yaptırmak durumundadır. Hayat sigortası poliçe prim ücreti müşterinin yaşına, cinsiyetine ve kullanılan kredi miktarına göre değişmekte olup, prim ücreti müşteriye aittir. Vakıfbank’ın Taşıt Rehni ile İhtiyaç Kredisi dahilinde ticari kişiler finanse edilmemektedir. Ticari kişiler hariç olmak üzere belirli ve düzenli bir gelire sahip olan, istihbaratı olumlu olan müşteriler likidite sağlayabilmektedirler.

Vakıfbank 48 ay vadede ödeme sözü ile 50 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteriye aylık yüzde 1,30 faiz oranı uygulayacaktır. Müşteri kullandığı kredi için 250 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödeyecek olup, kredinin müşteriye efektif yıllık faiz oranı yüzde 20,7664 olacaktır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.