Ana SayfaGündemKPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları!

KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları!
K

-

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) son dakika açıklaması yaptı. ÖSYM sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili kesin bir bilgi vermedi. KPSS oldukça fazla adayın sınavın girmesi nedeniyle, sonuçların açıklanmasının zaman alacağını bildirdi.

KPSS Ortaöğretim Son Dakika Açıklaması

20 Kasım’ da yapılan KPSS Ortaöğretim sınavı rekor katılımla gerçekleşti. 3,5 milyon adayın katılımıyla yapılan sınavla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Daha önce yapılan KPSS ortaöğretim sınav sonuçları, sınavın yapıldığı tarihten 19 gün sonra yayınlanmıştı. Bu yıl yapılan KPSS Ortaöğretim sınavı en son yapılan sınavın iki katı adayın katılması, sonuçların açıklanmasının zaman alacağı belirtildi. Yerleştirme işlemleri alınan puan, tercih ve kadro sayılarına göre yapacak olan adayların yerleştirme işlemiyle ilgili esasları tercih kılavuzlarına göre yapabilecekler. 

KPSS Ortaöğretim adaylarına genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soru soruldu. Adayların girdiği sınav 10:00′ da başladı ve 120 dakika sürdü. 

KPSS Tercihleri Ne Zaman

Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim sınavlarının tamamlanmasından sonra, KPSS tercihlerinin kılavuz açıklanmasının ardından internet ortamından yapılacak. Öncelikle B kadrosundan yapılacak olan tercihler ÖSYM tarafından açıklanacak kılavuzda yapılabilecek. Adayar ilk defa yapılacak olan yerleştirme işlemlerinde ücret ödemeyecekler. Aynı sınav sonucu ile yapacakları tüm yerleştirme işlemlerinde ücret ödeyecek. Ayrıca yerleştirme işlemleri puan, tercih ve kadro sayılarına göre yapılacak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol