Yıldız Holding Ülker Bisküvi Hissesi Almayı Sürdürüyor!

0

İki hafta önce ulusal çapta yayın yapan bir gazetenin köşe yazarı tarafından “Ülker Grubu” kastedilerek “operasyon” yapılabileceği ima edilmişti. Söz konusu köşe yazısının ardından Yıldız Holding ve Ülker Grubu ile bağı bulunan hemen her şirketin hissesinde önemli kayıplar yaşanmıştı.

Ülker Grubu ve Yıldız Holding’e bağlı şirketlerin yüzde 10’u aşan değer kayıpları sonrasında yatırımcılara yönelik açıklama yapan holding yöneticileri “işleyişlerinde bir sıkıntı bulunmadığını” belirtmişlerdi. Ülker Grubu’na bağlı şirketlerin hisselerindeki düşüş kesilmeyince Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker tarafından açıklama yapılmış ve bu söylentilere itibar edilmemesi istenmişti.

Murat Ülker de Hisse Aldı!

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, bahse konu açıklamasının ardından Ülker Grubu hisselerinden alım yapmaya başlamıştı. Kendisine ait sosyal medya hesabından açıklama yapan Murat Ülker, hali hazırdaki durumu “alım fırsatı” olarak gördüğünü belirtmişti. Akabinde Yıldız Holding olarak da Ülker hissesi satın alan grup, hisselerdeki kan kaybını önlemişti.

Söz konusu hamlelerinin ardından yatırımcısı nezdinde güven tazeleyen Ülker Grubu’nun hisseleri toparlanmıştı. Tüm bu yaşanan gelişmelerin ardından dün itibari ile Yıldız Holding’den bir hamle daha geldi.

Yıldız Holding 400 Bin Lot Ülker Hissesi Daha Aldı!

Yıldız Holding KAP’a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) yaptığı açıklamada; dün (28 Kasım) gerçekleştirdiği işlemlerde 7.089.225 Türk Lirası karşılığında 400 bin lot Ülker Bisküvi hissesini 17,57 – 17,80 Türk Lirası fiyat aralığından satın aldığını açıkladı.

Bahse konu satın alma sonrasında Yıldız Holding’in Ülker Bisküvi’deki payının yüzde 49.922 seviyesine yükseldiği belirtildi.  Son satın alma konusunda Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’den herhangi bir açıklama gelmezken, Yıldız Holding’in bundan sonra Ülker Bisküvi hisseleri ile ilgili vereceği kararlar ise ekonomi çevrelerinde merak konusu oluşturmaya ve ilgiyle takip edilmeye devam ediyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın