Ayvalık’ ta Okullara Sağanak Yağış Tatili!

0

Balıkesir Ayvalık İlçesinde gece saatlerinde oldukça etkili olan sağanak yağış sel ve su baskınlara yol açtı. Gece saatlerinde etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. 

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İlçede, son 24 saattir metrekareye yaklaşık olarak 215 kilogram yağış düştüğünü belirtti. Şiddetli yağış nedeniyle İlçede ev ve işyerlerine su baskınları oldu. Bu nedenle ulaşımın aksaması söz konusu oldu. 

Balıkesir Ayvalık’ ta Son Durum

Balıkesir Ayvalık İlçesinde gece saat 03:00 sıralarında meydana gelen yoğun ve şiddetli yağış nedeniyle sel meydana geldi. 1 saat süren etkili yağış sonrasında İlçede olan ev ve işyerlerini su bastı. Trafiğin de aksamasına neden olan sel baskını nedeniyle, okullara 1 gün ara verildi. Akşam saatlerinde sel ve hortumun şiddetli olarak başgösterdiği yağış sonrasında hasar tespiti yapılmaya devam ediliyor. 

Yağış sonrası yaşanan sel suları en çok İzmir Çanakkale karayolunda etkili oldu. Seyir halinde olan araçları sürükleyen sel felaketi bölgede bulunan birçok işyerini ve evin su baskını yaşamasına neden oldu. Evlerinde mahsur kalan vatandaşları AFAD ekipleri ile botlar yardımıyla kurtarılıyor. Yağıştan kaçmak isteyen vatandaşların yol kenarında bulunan dinlenme tesislerine sığındılar. Vatandaşların araçları ise yol kenarında olan sel sularına gömüldü. Sel felaketi nedeniyle ölü veya yaralı haberinin gelmediği kaydedildi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın