Ana SayfaKredilerHSBC’den Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi

HSBC’den Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi
H

-

HSBC ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda! Düğün, tatil, eğitim, sağlık ve daha bir çok alanda gereken harcamalarınız için ihtiyacınız olan finansman, avantajlı kampanyalarla hizmetinize sunuluyor. HSBC ihtiyaç kredisi kampanyasında müşterinin KKB (Kredi Kayıt Bürosu) notuna göre farklı faiz oranları uygulamaktadır.

Müşteri kredi notuna göre kendine uygun olan faiz oranından yararlanabilmektedir. Söz konusu İhtiyaç Kredisi kampanyasında müşterinin kredi notu finansman başvurusu sırasında bankanın yapacağı değerlendirme ile belirlenmektedir. HSBC kampanya kapsamında aylık yüzde 1,31 ve 1,63 faiz oranları uygulamaktadır.

Azami Vade 48 Ay!

Bankanın yaptığı değerlendirme sonucunda “yüksek kredi notuna” sahip olan müşteriye aylık yüzde 1,31 oranında faiz uygulanmaktadır. Yapılan değerlendirmede “düşük kredi notuna” sahip olan müşteriler ise aylık yüzde 1,63 faiz oranı ile finansman sağlayabilmektedir. HSBC’nin ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında uygulanan azami vade 48 aydır.

Faiz oranları finansman geri ödemesinin yapılacağı vadeye göre değişmemektedir. Bankanın uyguladığı ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde kredi tahsis ücreti talep edilmektedir. Kredi tahsis ücreti kullanılan kredi miktarının yüzde 0,5’i kadardır. Ayrıca banka kampanya koşullarına göre müşterinin hayat sigortası yaptırmasını zorunlu tutmaktadır. Hayat sigortası poliçe prim ücreti müşteriye ait olmakla birlikte, sağlanılan finansman miktarına, müşterinin yaşına ve cinsiyetine bağlı olmak üzere farklılık göstermektedir.

HSBC’nin kampanyası dahilinde çekilen bir kredi örnekle açıklanacak olursa; 24 ay vade ile 20 bin Türk Lirası ihtiyaç kredisi sağlayan ve bankanın değerlendirmesi sonucu KKB notu düşük olan bir müşteriye aylık yüzde 1,63 faiz oranı uygulanacaktır. Söz konusu bedelin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 25,18’dir. Müşteri sağladığı finansman için 100 Türk Lirası dosya masrafı (kredi tahsis ücreti) ödeyecek olup; müşterinin 45 yaşlarında olduğu varsayılırsa takribi 250 Türk Lirası hayat sigortası poliçe primi ödeyecektir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol