Sigara Zammı Sonrası İşte En Ucuz Sigaralar: En Ucuz Sigara Hangisi, Zam Ne Kadar?

0

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu Kararı’na göre; sigara, tütün ürünleri ve alkollü içeceklerden alınan maktu vergi ve ÖTV oranında artışa gidildi. Alkollü içecekler için yüzde 10, tütün ve tütün mamullerinin maktu vergilerinde ise yüzde 27,5 oranında artış yapıldı.

Bu artışın ardından vatandaşın kafası karıştı. Öncelikle bahse konu artışın sigara fiyatlarına yansımasının paket başına en az 1,5 lira olacağı söylendi. Ancak Maliye Bakanı Naci Ağbal bunun doğru olmadığını ve “maktu verginin” sigara fiyatlarında çok küçük bir dilime sahip olduğunu ifade etti. Söz konusu artışın yalnızca paket başına 50 kuruş zam yapılmasını gerektirdiğini ifade eden Bakan Naci Ağbal, bu tutarın üzerindeki artışlardan dolayı bahse konu vergi artışı düzenlemesinin sebep gösterilmesinin kötü niyetli çabalar olacağını ifade etti.

Piyasadaki En Ucuz Sigara 8,5 Lira Olacak!

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın söylediği gerçekleşir ve sigara şirketleri bu durumu fırsata çevirmek istemezler ise bu günden itibaren güncel sigara fiyatları şu şekilde olacak:

Parliament:

Uzun, Kısa, Slims 12.50 liradan 13 liraya çıkacak.

Marlboro:

Uzun, Kısa, Blue 12 liradan 12,5 liraya yükselecek. Touch Blue, Gray, Aqua, One ise 11 liradan 11,5 liraya yükselecek.

Murattı:

Rooso, Azure, Tone, Mode, One: 10 liradan 10,5 liraya çıkacak. S-Mode, S-One: 10 liradan 10,5 lira olarak güncellenecek.

LARK:

Uzun ve Kısa: 9 liradan 9,5 liraya çıkacak. Mode Blue: 8.50 liradan 9 liraya yükselecek.

CHESTERFIELD:

Uzun, Kısa, Slims, Click: 8.50 liradan 9 liraya çıkacak. Blu, Gray: 8 liradan 8,5 lira düzeyine gelecek.

L&M:

Uzun, Kısa, Blue Line: 8.50 liradan yine 50 kuruş artarak 9 liraya yükselecek. Mode Red ise 8 liradan 8,5 liraya çıkacak.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın