Fibabanka esnaf ve KOBİ’ler için avantajlı bir kredi kampanyası hazırladığını duyurdu. Banka tarafından “Her Mevsim Yaz Kampanyası” adıyla duyurulan kredi kampanyası kapsamında ticaret erbaplarına avantajlı koşullar ile finansman olanağı tanınmaktadır.

Fibabanka tarafından belirtilen kredi koşullarına göre kampanya uyarınca müşteriler tarafından tercih edilebilecek azami vade süresi 36 ay olarak tayin edilmiştir. Fibabanka hangi koşullarda olduğunu deklare etmemekle birlikte, faiz oranlarının aylık yüzde 1,19’dan başladığını bildirmiştir. Bu oranın hangi şartlarda müşterilere sunulduğu ise kredi başvurusu sırasında banka şubelerinden öğrenilebilmektedir.

31 Aralık 2016 Son Başvuru Tarihi!

Fibabanka Esnaf ve KOBİ’ye Her Mevsim Yaz Kampanyası kapsamında müşterilerine likidite olanağı tanırken; banka tarafından sunulan imkanların 31 Aralık 2016 tarihine kadar geçerli olduğu unutulmamalıdır.

Banka resmi internet sitesinden yayımladığı tabloya göre 50 bin Türk Lirası finansman edinmek isteyen müşterinin 36 ay vadede kredisini geri ödemeyi tercih etmesi durumunda oluşacak mali şartlar şu şekildedir: Ticari müşteriye banka tarafından aylık yüzde 1,25 oranında faiz tatbik edilecektir. Müşteri bu şartlar altında kredi geri ödemesini yapmak istediğinde taksitleri aylık bin 757 Türk Lirası olacaktır.

Fibabanka müşterilerinden kredi kampanyası dahilinde kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti kullanılan kredi meblağının binde beşi oranındadır. Bu orana bir de dosya masrafının yüzde beşi oranında BSMV dahil edilmektedir. 50 bin Türk Lirası finansman kullanan bir müşteri için dosya masrafı 525 Türk Lirası olarak ortaya çıkmaktadır.

50 bin Türk Lirası kredi kullanılması durumunda sigorta ve diğer masraflar için müşterilere ayrıca 555 Türk Lirası ücret yansıtılmaktadır. Yani toplamda müşteriye bu kredinin masraf yansıması bin 80 Türk Lirası olmaktadır. Kredinin bütün masraflar dahil olmak üzere yıllık maliyet oranı yüzde 17,53 düzeyinde gerçekleşecektir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın