Ana SayfaGündem"Harikalar Yaratan Öğretmenler" Yarışması

“Harikalar Yaratan Öğretmenler” Yarışması
&

-

Öğretmenlerin teknoloji kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla ikincisi düzenlenen “Harikalar Yaratan Öğretmenler Yarışması” öğretmenlerin teknoloji ile yakaladıkları başarı hikayelerini kapsıyor. Teknolojiyle yapılabilecekler konusunda başarı hikayeleri paylaşılıyor. 

İki Farklı Kategori

Yarışma iki farklı kategoride düzenlenecek. ‘Teknoloji Kahramanları’ ve ‘ STEM Öncüleri’ kategorilerinde yarışılacak. MEB ve Microsoft yetkililerinin ve değerlendireceği yarışma sonuçları her iki kategoriden olmak üzere, ilk üç başarılı görülen öğretmene ödül verilecek. 

Microsoft Türkiye eğitim alanında dijital dönüşümün desteklenmesi amaçlanarak ilk olarak 2015 yılında yapılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığının ve Microsoft Türkiye işbirliği ile bı yılda devam ediyor. Yarışma kapsamında öğretmenlerin teknoloji sayesinde başardıkları hikayelerini paylaşmaları ve teknolojiyle yapılabilecekler konusunda ilham kaynağı olmaları amaçlanıyor. Yarışma başvurusu yapabilmek için son gün 31 Aralık olarak belirtilmiştir

Her iki kategoride ilk üçe giren kişilerin öyküleri video olarak hazırlanıp binlerce öğretmen tarafından paylaşılacak. Başarılı olan öğretmenlere Microsoft tarafından kendisine ve okulda birlikte çalıştığı öğretmen arkadaşlarına ve öğrencilerine ücretsiz teknoloji eğitimleri verilecektir. Her iki kategorinin birinci olan öğretmenlerine 14-16 Mart 2017 Güney Kore’ nin Başkenti Seul’ de gerçekleştirilecek Microsoft E2 Global Educatör Exchange etkinliğine katılmaya hak kazanacaktır.

Yarışmayı kazanan öğretmenlerin ödülleri ise 10 Mart 2017 tarihinde Ankara Başkent Öğretmen evinde yapılacaktır. Yarışmanın sonuçları ise 6 Şubat 2017 tarihinde açıklanacaktır.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol