Advert Advert Advert

Kolay Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

Kolay Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri
Kolay Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri -

Bankaların kredi başvurusu yapan müşterilerini incelerken dikkate aldıkları en önemli kıstas kredi notudur. Kolay kredi çekmenin ve kredi başvurusunun reddedilmemesi için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notu düşük olanlar için ve daha uygun kredilere ulaşmak isteyenler için kredi notunu yükseltme yöntemlerini inceledik. Ayrıntılar haberimizde!

Kredi Notu Yükseltmenin Yöntemleri

Bankalar için kredi konusundaki kıstaslar arasında kredi notu en önde gelenlerdendir. Bankalar kredi notu yüksek müşterilerine kolay kredi kullanma imkanı sunarken kredi notu yüksek müşterilerini daha az riskli gördükleri için daha uygun faiz oranlarından kredi kullanma imkanı da tanımaktadır. Kredi notu yükseltme yöntemleri arasında kısaca tüm borçları ödeme, düşük tutarlı kredi alma, düşük limitli kredi kartı almak yer almaktadır.

Kredi notunu yükseltme yöntemlerinden en önemlisi tüm borçların kapatılmasıdır. Son yapılan düzenlemelere göre kredi notunu hesaplayan kuruluşlar kişilerin kredi kartı borçlarını, kredi borçlarını, fatura borçlarını ve bu çeşitli borçların ödeme düzenini incelemektedir. Hal böyleyken kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız ilk işiniz kredi kartı, kredi ve fatura borçlarınızı ödemeniz olmalıdır.

Kredi, kredi kartı ve fatura borçlarınızı ödemeniz kredi notunuzu yükseltmek için yeterli olmayacaktır. Bunun yanından kredi notunuzu yükseltmek için düşük limitli bir kredi kartı almanız yararınıza olacaktır. Aldığınız düşük limitli kredi kartı ile çeşitli harcamalarınızı yaparak ve kredi kartı borcunuzu her ay zamanında ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Fakat bu konuda dikkat etmeniz gereken bir konu var kesinlikle kredi kartının asgarisi üzerinden ödeme yapmayın.

Kredi notu yükseltme yöntemlerinden diğeri ise düşük miktarda kredi çekmektir. Çektiğiniz kredinin ödemelerini düzenli olarak yaparak borç ödeme alışkanlığı kazandığınızı bankalar gösterebilirsiniz. Dolaysıyla düşük miktarlı kredi kullanıp ödemelerini düzenli olarak yapmanız kredi notunuza pozitif bir değer katacaktır.

Kredi notunuzu yükseltmek için kredi kullanamıyor ve kredi kartı alamıyorsanız alternatif olarak herhangi bankadan bir mevduat hesabı açarak bu hesap üzerinden harcama yapmalısınız. Bu yöntemde kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olacaktır. 

Kredi notu kredi notu yükseltme kredi notu nasıl yükselir kredi notu yükseltme yöntemleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!