Garanti Bankası Personel Alımı Ne Zaman

0

Ülkemizin lider bankaları arasında kendine yer bulan Garanti Bankası 2016 personel alımları hakkında adayların kafalarında bir çok soru işareti bıraktı. Başvuruları kabul edilmiş olan adaylar beklemeye ne kadar devam edecek.

Son zamanlarda edinilen bilgilere göre, Garanti Bankası geçtiğimiz yıl için olan 2015 yılı personel alımlarını tamamlamıştı. Ancak o süreçte Garanti Bankası sınavlarına girerek sırasıyla,

Garanti Bankası Şube Gişe sınavları

Garanti Bankası Genel Müdürlük sınavları

Garanti Bankası Operasyon merkezi personel alımları

Garanti Bankası Çağrı merkezi mülakatları

gibi bankanın başlıca bölümleri için sınav ve mülakat süreçlerini tamamlanmış ancak henüz iş teklifi alamamış bir çok adayın beklediği öğrenildi.

Bankalar genel uygulamaları kapsamında, banka iş ilanları yayınladıktan bir süre sonra bu ilanlara başvuran adayları görüşme organize eder ve/veya banka sınavları için davet gönderir. Bu süre sonunda başarılı olan adaylar için bir takım ek prosedürleri kurum içerisinde tamamlayarak işe başlayabilecekleri tarihleri belirtmektedir.

Garanti Bankası ülkemizde her yıl genç bankacı adayları için yeni pozisyonlar ve istihdamlar yaratmaktadır. Başvuran adaylar içerisinden seçilen yeni bankacılar uygun görüldükleri Garanti Bankası Şube atamaları için bu birimlerd oluşacak kadroları beklemek durumunda kalmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse; banka herhangi bir şubesi için sınava girip başarılı olmuş adayı, tercih ettiği şube kadrosunda görevlendirebilmek için ilgili şıbede oluşacak kadroyu bekletmektedir. 2015 yılı Garanti Bankası sınavlarında başarılı olan adaylar için kısa süre sonunda atamaların tamamlanması beklenen diğer bir konudur. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın