İş Bankası’ndan “Lojistik Sektörü Destek Paketi”

0

İş Bankası “Lojistik Sektörü Destek Paketi” ile müşterilerine finansman imkanı sağlıyor. Banka, nakliye ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren şirketlere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan alınan yetki belgesine sahip olma koşulu ile lojistik destek paketi sunmaktadır.

Lojistik destek paketi kapsamında müşterilere “Lojistik İşletme Kredisi” imkanı sunulmaktadır. Lojistik işletme kredisi ile firmalar işletme sermayeleri içim gerekli olan likiditeyi avantajlı koşullarla edinebilmektedirler. Paket kapsamında bulunan “Lojistik Yatırım Kredisi” ile lojistik deposu, antrepo, makine ve ekipman gibi yatırımları için finansman sağlanılabilmektedir.

5 Yıla Kadar Vade İmkanı!

Finansman geri ödemesi 5 yıl vade ile yapılabilmektedir. Lojistik Destek Paketinde bulunan bir diğer kredi ise “Yetki Belgesi Kredisi”. Lojistik sektöründeki firmalar, taşımacılık, acentecilik, kargo işletmeciliği, lojistik işletmeciliği gibi daha bir çok alanda faaliyet gösterebilmek için Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınan Yetki Belgesi’ne ihtiyaç duymaktadırlar. Söz konusu belge alımı için gerekli olan finansman kredi kapsamında İş Bankası tarafından finanse edilebilmekte ve müşteri uygun vadelerde geri ödeyebilmektedir. Paket kapsamında “Mesleki Yeterlilik Eğitim Kredisi” de müşterilere sunulmaktadır.

Yetkili kurumlardan alınacak olan mesleki yeterlilik eğitimi harcamalarında kullanılacak olan likidite kredi kapsamında banka tarafından sağlanmaktadır. Lojistik Destek Paketi dahilinde İş Bankası “Faturalı Teknoloji Kredisi” imkanı da sunmaktadır. Lojistik sektörü şirketlerinin, bilişim ve teknoloji altyapısının geliştirilmesi amacı ile yaptıkları yatırım harcamaları ilgili kredi imkanı ile finanse edilmektedir. Gerekli yazılım ve donanım harcamaları için kullanılan kredi geri ödemeleri uygun vadelerde yapılmaktadır.

Paket kapsamında “İşyeri Kredileri” de sağlanmaktadır. İşini büyütmek için, dükkan, büro gibi gayrimenkul alımlarında işyeri kredisinden yararlanılabilmektedir. Banka Lojistik Destek Paketi kapsamında müşterilerine “Ticari Taşıt ve Filo Kredisi” imkanı da sunmaktadır. Lojistik sektöründe faaliyet gösteren şirketler 0 km ya da ikinci el taşıt veya filo alımlarında söz konusu kredi ile finansman sağlayabilmekte ve uygun koşullarda finansman geri ödemesi yapabilmektedirler.

İş Bankası’nın Lojistik Destek Paketi kapsamında sunduğu fırsatları, yararlanılabilecek faiz oranları ve vade seçeneklerini öğrenmek için İş Bankası şubelerine uğrayabilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın