Ana SayfaGündemÖğrencileri Spor ve Müzik İle "Okullu" Yapan Öğretmen!

Öğrencileri Spor ve Müzik İle “Okullu” Yapan Öğretmen!

-

Erzurum’ da Beden Eğitimi Öğretmenliği yapan Yasin Sepil, müzik ve spor sayesinde 50′ nin üzerinde öğrenciyi okullu yapmayı başardı

Erzurum’ un Çat İlçesine bağlı Soğukpınar Mahallesi’nde görev yapan Beden Eğitimi öğretmeni Yasin Sepil müzik ve spor ile 50′ den fazla köy çocuğunu okula kazandırmayı başardı. iki yıl önce atanmış olduğu Soğukpınar Ortaokulu’nda öğrencilerin okula devamsızlığının fazla olduğunu tespit etti. İdealist Beden Eğitimi Öğretmeni öncelikle okula gelmeyen çocuklarının evlerini tespit etti. Daha sonra ailelerle ve çocuklarla görüştü.

Beden Eğitimi Öğretmeni Sepilin görüştüğü ailelerin bazılarının, hayvan bakımı için çocuklarını okula göndermediklerini belirtirken, bazı öğrenciler okula ısınmadığından dolayı devamsızlık yaptıklarını belirttiler. Ailelerinde desteğiyle eğitime kazandırdığı öğrencileri spor ve müzikle dersleri sevdirerek okula kazandırdı. 

Öğrencilere Forma Dağıtıyor

Genç Beden Eğitimi öğretmeni alışılmışın dışında ders işleyerek, öğrencilere okulu sevdirmeyi başardı. Beden Eğitimi derslerinde resmi futbol müsabakalarında uygulanan tüm kuralları uygulayan öğretmen öğrencilere forma dağıtıyor. Aynı zamanda sporun disiplin kurallarını da öğretiyor. Aynı zamanda sahanın ortasında dizili halde seramoniye çıkartıyor. Tamamen profesyonel hakemler gibi öğrencilere yaklaşıp sporun tüm disiplin kurallarını öğretiyor. Kırmızı ve sarı kartta gösteren fedakar öğretmen, sporun her kuralını ince detaylarıyla öğretiyor. 

Fedakar öğretmenin özverisi ise Köy halkı tarafından büyük bir taktirle karşılanıyor. 50 üzerinde köy çocuğunu okula kazandıran öğretmen, ayrıca öğrencilerden müzik korosu oluşturduğunu, bu sayede öğrencilerin farklı bir havaya girdiklerini belirtiyor. Ayrıca futbol oynarken, normal sahada yaşananların aynısını, kendi sahalarında birebir yaşattıklarını da ifade ediyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol