ICBC Bank Yeni Evim Kredisi

0

ICBC Bank “Yeni Evim Kredisi” ile müşterilerini konut sahibi yapıyor. Yeni Evim Kredisi kampanyası koşulları ICBC Bank’tan ilk defa konut kredisi kullanan müşteriler için geçerlidir. Yeni Evim konut kredisinde avantajlı koşullarla müşteriler yeni ev sahibi oluyor. Konut kredisi kampanyası dahilinde banka 120 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır.

ICBC Bank kampanya uyarınca kullanılabilecek azami kredi miktarını 1 milyon Türk Lirası ile sınırlandırmıştır. Yeni Evim Kredisi kapsamında müşteri satın alacağı evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman sağlayabilmektedir. Kampanya dahilinde uygulanan faiz oranları, kullanılan kredi tutarına ve geri ödemenin yapılacağı vade süresine göre farklılık arz etmektedir.

Aylık Yüzde 0,90’dan Başlayan Faiz Oranı!

Bankadan 100 bin Türk Lirası finansman sağlamış bir müşteri, geri ödemelerini 12 ayda tamamlayacak ise aylık yüzde 0,97 faiz oranından faydalanabilecektir. Söz konusu kredi için vade süresi 13 ile 36 ay arasında ise müşterinin faydalanacağı faiz oranı yüzde 0,99 olacaktır. Kredi geri ödemeleri 37- 48 ay arası vadede yapılacak ise bankanın uygulayacak olduğu faiz oranı yüzde 1’dir.

Kullanılan 100 bin Türk Lirası 49 ile 60 ay vade ile çekilmiş ise müşteri aylık yüzde 0,90 faiz oranından faydalanabilmekte; 61 ay ile 120 ay arasındaki bir vadede ödenecek ise aylık uygulanan faiz oranı yüzde 0,94 olacaktır. Bahsedilen uygun faiz oranlarından yararlanabilmek için konut kredisi kullanımı sırasında bankanın kredili mevduat hesabı ve kredi kartı da alınmalıdır.

Konut kredisi kampanyası kapsamında müşteri teminat olarak satın alacağı evi gösterebilmektedir. Yeni Evim Konut Kredisi kampanyası dahilinde müşterinin hayat sigortası, DASK (Doğal Afet ve Deprem Sigortası) ve konut sigortası yaptırması banka tarafından zorunlu tutulmuştur. Konut kredisi kampanya uyarınca ayrıca kredi tahsis ücreti talep edilmektedir. Kredi tahsis ücreti (dosya masrafı) kullanılan kredi miktarının yüzde 0,5’i kadardır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın