Milli Eğitim Bakanlığı Her Yaştan Katılıma Açık Kısa Film Yarışması Başlatıyor

0

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği ortaklaşa finansmanıyla Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Türkiye’ de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi 2” çerçevesinde ‘Hayat Boyu Öğrenme’ kısa film yarışması başlatılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, yaptıkları faaliyetlerle farkındalığını artırmayı çalıştıklarını belirten Altunel, Türkiye’ nin hayat boyu öğrenme katılım oranları Avrupa Birliği ve diğer ülkelerle kıyaslandığı zaman, istenilen rakamlara ulaşılamadığı belirlendi. Bu nedenle hayat boyu öğrenme katılımının farkındalığını oluşturmak amacıyla ‘Türkiye’ de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi 2 ‘ kapsamında kısa film yarışması düzenlediklerini anlattı.

“Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye”

Kısa film yarışması ile hayat boyu öğrenmenin tanıtılması, öğrenmenin her yaşta her yerde olabileceğini kamuoyuna anlatılması amaçlanıyor. Ayrıca “öğrenme yoluyla kişisel, sosyal veya iş amaçlı becerilerin geliştirilmesi, kişinin kendi yaşamına, ailesine ve çevresine kazandırabileceklerine dikkat çekmesi amaçlanıyor” ifadeleri kullanıldı. “Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye” konulu yarışmanın son başvuru tarihi 17 Mart 2017 olduğu belirtildi. 

Ali Rıza Altunel yarışmaya herkesin katılabileceğini belirtti. Yarışmada birinci olan filmi Genel Müdürlük olarak yürüttükleri çalışmaları topluma gösterebilmek için düzenledikleri toplantı ve etkinliklerde gösterileceğini belirtti.

 

 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version