2. El Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar

2. El Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar

Bankalar sıfır araç kredisi yanında 2. El araç almak isteyenlere de kredi kullanma imkanı tanımaktadır. İkinci el araç kredilendirmesiyle sıfır araç kredilendirmesi arasında faiz ve vade oranları pek değişmemekle birlikte ikinci el araç kredisi kullanmak için gereken şartlar ve belgeler sıfır araç kredisine göre değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda 2. el taşıt kredisi için gereken şartları inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!2. El Taşıt Kredisi Kullanabilmek İçin Bankalar Tarafından İstenen Şartlar

Bankalar 2. el taşıt almak isteyenlere kredilendirme imkanı sunmaktadır. Her konuda olduğu gibi bankalar ikinci el taşıt kredisi kapsamında da kredi almak isteyenlerin bazı şartları taşımasını istemektedir. Bu şartlar sıfır kilometre araba şartlarından farklı olarak arabanın yaşı, arabanın kilometresi ile ilgilidir.

Öncelikle 2. el taşıt kredisi kullanabilmeniz için konut, ihtiyaç ve sıfır kilometre taşıt kredisi kullanmanız için de geçerli olan tam ehliyetli olma şartını taşımanız gerekir Yani reşit olmanız ve tek başınıza yasal işlem yapabiliyor olmanız gerekir.

Bankalar 2. el taşıt kredisinde arabanın yaşıyla ilgilenmektedir ve kredi alınabilmesi için araba yaşına belli bir sınır getirmişleridir. Bankalar arası bazen farlılık göstermekle birlikte genel olarak bankalar 5 yaşını geçmemiş arabalar için kredi kullanma imkanı tanımaktadır. Bunun yanında bankalar kredi kullanılarak alınacak söz konusu arabanın kilometresiyle de ilgilenmektedir. Gene bankalar arası farklılık göstermekle birlikte bankalar genel olarak 70 ve 90 bin kilometrede arabalara kredi vermektedir.

Bankalar genel olarak 2. el taşıt kredisinden söz konusu ikici el aracın ekspertiz değerinin %60 kadar kredilendirme imkanı tanımaktadır. Ve vade seçeneğini ise yaptığı incelemeden sonra karar vermektedir.

Bunlarla birlik 2. el taşıt kredisi kullanabilmek için genel kredi kullanma şartlarını da taşımak gerekmektedir. Yani söz konusu kredinin aylık taksitinin hane halkının aylık gerilinin yarısını geçmesi gerekir ve sigorta yaptırmanız gerekir.

Bankalar tarafından 2. el taşıt kredisi için nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve söz konusu aracın ruhsat fotokopisi belgeleri istenmektedir. 2. el taşıt kredisi 2. el taşıt kredisi almak için gereken şartlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?