Yapı Kredi Bankası Personel Alıyor!

0

Ülkemizin en büyük bankalarından olan Yapı Kredi Bankası; “Kurumsal Bankacılık Portföy Yönetmeni” pozisyonu için personel alacağını duyurdu. Banka tarafından dün duyurulan personel ilanı, bankacılık sektöründe kariyer hayal edenler için fırsat niteliğinde.

Türkiye’nin hemen her yerinde toplamda 965 şube ile hizmet veren Yapı Kredi Bankası; sadece bireysel müşterilerine değil, aynı zamanda kurumsal müşterilerine de hizmet vermektedir. Banka iş ilanları verilirken bu duruma dikkat çekilmiş, aranan personelin kurumsal bankacılık konusun da etkin ve yetkin olması istenmiştir.

Aranan Şartlar Nelerdir?

Genellikle banka sınavları ile girilen ülkemizin bu dev kuruluşları, kimi zaman sınavsız şekilde de personel alabilmektedir. Yapı Kredi Bankası “Kurumsal Bankacılık Portföy Yönetmeni” pozisyonuna başvuracak adayların üniversitelerin tercihen; İşletme, Ekonomi, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Matematik, İstatistik ve Mühendislik Bölümlerinden mezun olmalarını istemektedir.

Yapı Kredi Bankası adayların; Sermaye Piyasaları Kurumu (SPK) lisansı sahibi ve bankaların kurumsal şubelerinde 4 yıl deneyimli olmasını istemektedir. Ayrıca “çok iyi derecede İngilizce bilmek” de aranan şartlardan biridir. Banka, ilgili pozisyona başvuracak adayların; kurumsal / Ticari Bankacılık ve Dış Ticaret uygulamaları ile ürünleri konusunda deneyimli olmasını istemektedir.

Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin yakın vadede olmasını istemeyen Yapı Kredi Bankası; askerliğini tamamlamış yahut en az 2 yıl süre ile tecilli durumda olan adayların arandığını deklare etmiştir.

Yapı Kredi Bankası iş ilanı başvuruları ve diğer şartlar için bu bağlantıları kullanabilirsiniz.

http://www.kariyer.net/is-ilani/yapi-ve-kredi-bankasi-a-s-kurumsal-bankacilik-portfoy-yonetmeni-1681314

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın