Banka İş İlanları Ziraat Katılım Bankası Personel Alımı

Ziraat Katılım Bankası Personel Alımı

Son Güncelleme:

Ziraat Katılım Bankası Personel Alımı Yapacak

Uzun zamandır üzerinde çalışılan ve ülkemiz de devlet destekli açılan ilk Katılım Bankası ünvanına sahip Ziraat Katılım Bankası Personel Alımı duyurusu ve banka detayları paylaşıldı.

Bankanın açılış töreni esnasında Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın konuşması ile,  Ziraat Katılım Bankası'nda çalıştırılmak üzere 2015 sonuna kadar 20 yeni şube,ve çok sayıda memur alınacağı, ayrıca  2018 sonuna kadar 170 şube ve 2 bin 200 personel hedefi belirlediklerini söyledi.

Halihazırda kuruluş çalışmaları devam eden Vakıf ve Halk Katılım'ın da sektöre girmesiyle toplam katılım bankası sayısı 7'ye yükselecek. 

Kamunun katılım bankacılığına gireceğinin açıklanmasıyla gözler Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'na çevrilirken, kamu bankalarından ilk olarak Ziraat Bankası, ekim 2014'te BDDK'den katılım bankası kurmak için izin aldı.

 

Ziraat Katılım Bankası iş ilanları için oluşacak kadro ve pozisyonlar

 

Banko Asistanı

Servis Yetkilisi: 

Servis Görevlisi

Yönetmen Yardımcısı: 

Uzman

Uzman Yardımcısı:

İç Kontrolör

İç Kontrolör Yardımcısı

Müfettiş/Yardımcısı

 

BDDK'dan alınan iznin ardından çalışmalarını hızlandıran Ziraat Bankası, Ziraat Katılım adıyla 29 Mayıs'ta faaliyetlerine başlayacak. Genel Müdürlüğü İstanbul'da yer alacak bankanın ilk etapta tarihi yarımadada Eminönü'nde Genel Müdürlük binasının giriş katında yer alan şubesi hizmet verecek.


Kuruluş çalışmalarını yaklaşık 150 personel ile tamamlayan bankanın yıl sonuna kadar 400 personele ve 20 şubeye ulaşması planlanıyor.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler