Advert Advert Advert

Otomotivde Kur Farkı ve ÖTV Farkı Firmalardan: İşte Kampanyalar!

Otomotivde Kur Farkı ve ÖTV Farkı Firmalardan: İşte Kampanyalar!
Otomotivde Kur Farkı ve ÖTV Farkı Firmalardan: İşte Kampanyalar! -

25 Kasım 2016 tarihinde yürürlüğe giren yeni ÖTV mevzuatından kaynaklı ÖTV fark bedelleri ve döviz kurlarının yükselmesinden kaynaklı maliyet artışlarının tüketiciyi otomotiv pazarından uzaklaştırmaması için firmalar kampanya yarışına girişti.

25 Kasım 2016 tarihinde yürürlüğe giren yeni ÖTV uygulamasından kaynaklı ÖTV fark bedelleri ve döviz kurlarının yükselmesinden kaynaklı maliyet artışlarının tüketiciyi otomotiv pazarından uzaklaştırmaması için firmalar kampanya yarışına girişti.

Firmalar düzenledikleri kampanyalarda ya yeni ÖTV uygulamasından kaynaklı fiyat farkı kadar indirim imkanı sağlıyorlar, ya da müşteriye uzun vadelerde faizsiz ödeme olanağı tanıyorlar. Ayrıca kuru sabitleyen markalar da mevcut.

Ford tüm otomobillerinde 24 bin Türk Lirası’na kadar 12 ay vadeli sıfır faizli finansal destek paketi sunuyor. Ford, ticari araçlarında ise “Yeni Ford Ranger” hariç, diğer modellerde 24 bin Türk Lirası’na kadar 24 ay sıfır faiz olanağı sunuyor. Yeni Ford Ranger'da ise 30 bin Türk Lirası’na kadar 12 ay sıfır faiz imkanı tanınıyor.

Alman Devi Euro Kurunu Sabitledi!

Volkswagen, özellikle son 1 ayda aşırı değerlenen döviz kurundan kaynaklı olarak müşteri talebindeki azalmayı önlemek adına kuru sabitleme yoluna gitti. Volkswagen, dünden (6 Aralık) itibaren kuru sabitledi. Euro kurunu 2016 model CC'de 2,95 liraya, Yeni Tiguan’da 3,01 liraya, Golf R, Yeni Beetle ve Scirocco’larda 3,05 liraya ve Touareg’lerde 3,15 liraya sabitledi.

Renault, binek otomobillerin tavsiye edilen kampanyalı anahtar teslim fiyatlarına kur ve yeni ÖTV düzenlemesinden doğan farkları yansıtmama kararı aldı. Ayrıca Renault tarafından tüm hafif ticari araç modelleri için 20 bin liraya kadar 15 ay, 24 bin liraya kadar 12 ay ve 12 bin liraya kadar da 24 ay sıfır faiz olanağı sunuluyor.

Toyota, 2016 model Corolla Dizel 1.4D-4D Premium M/M versiyonu için 7 bin lira indirim kararı aldı.

Peugeot 208'de, 20 bin lira ve 20 aya varan sıfır faizli kredi imkanı sunuluyor. Peugeot 308 modeline ise 30 bin liraya kadar 30 ay sıfır faizli kredi olanağı tanıyor.

oto otomotiv kampanyaları volkswagen renault toyota ford peugeot
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!