USD Düşmeye Devam Ediyor! Dolar Ne Kadar Oldu ? Dolar Ne Zamana Kadar Düşecek ?

USD Düşmeye Devam Ediyor! Dolar Ne Kadar Oldu ? Dolar Ne Zamana Kadar Düşecek ?

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan çağrı sonrasında dövizlerin hızlı bir şekilde bozdurulması sonucunda dolar fiyatlarında gözle görülür oranda bir düşüş yaşanmaya başladı.Cumhurbaşkanı tarafından yapılan çağrı sonrasında dövizlerin hızlı bir şekilde bozdurulması sonucunda dolar fiyatlarında gözle görülür oranda bir düşüş yaşanmaya başladı. 

Son zamanlarda rekor üzerine rekor kıran dolar fiyatlarının son üç haftanın en düşük seviyesine gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan çağrılar sonucunda vatandaşların pek çoğu yastık altında bulunan dolarları satışa çıkarmaya başladı. Hal böyle olunca son günlerde döviz bozdurma oranının hızlı bir şekilde artmasından dolayı dolar fiyatları düşerken altın fiyatları artmaya başladı.

Döviz bozdurma oranı artması ile birlikte doların son üç haftanın en düşüğüne gerilediği belirtildi. Gün içerisinde dolar 3.34 liradan işlem görmeye devam ediyor. Altın satışlarında ise büyük bir patlamanın meydana geldiği öğrenildi. Vatandaşların yastık altında bulunan dövizlerini çıkarmalarının ardından altına yöneldikleri belirtildi.

Reel sektör üzerinde döviz kullanımının azaltılması ve artık milli para biriminin gündeme gelmesi sonucunda yeni çalışmaların yapılması bekleniyor. Döviz piyasasında meydana gelen hareketliliğin bir anlamda ABD’yi endişeye sürüklediği ortaya çıktı. Aynı şekilde başka ülkelerinde aynı şekilde döviz politikası yürütmeye sıcak baktıkları belirlendiği için ABD’nin endişeleri devam ediyor. USD dolar haber ekonomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?