Advert Advert Advert

Dolardan Sonra Altında Düşüşe Geçti

Dolardan Sonra Altında Düşüşe Geçti
Dolardan Sonra Altında Düşüşe Geçti -

Doların sert düşüşünün ardından, son zamanlarda yükselişte olan altın fiyatları da düşüşe geçti. Geçen hafta gramı 133 TL olan altın bu hafta 130 TL’nin aşağısına doğru geriledi. Bunun sonucunda çeyrek altın fiyatları da düşmeye başladı.

Doların sert düşüşünün ardından, son zamanlarda yükselişte olan altın fiyatlarıda düşüşe geçti. Geçen hafta gramı 133 TL olan altın bu hafta 130 TL’nin aşağısına doğru geriledi. Bunun sonucunda çeyrek altın fiyatlarıda düşmeye başladı.

İki gün öncesine kadar yüksek seyreden altın fiyatları 2 gündür düşüşe geçmiş durumda. Altının gram fiyatının düşmesi sebebiyle çeyrek altın fiyatlarıda düşmeye başladı. Geçtiğimiz hafta içerisinde 219 TL’den işlem gören çeyrek altın, dün itibariyle 215 TL’den işlem görmeye başladı. Dün öğlen sularında çeyrek altın fiyatları 212 TL seviyesine kadar düşmekle birlikte, akşam 214 TL seviyesinde kapanışı yaptı. Dünden itibaren sert bir düşüşe geçen altının gram fiyatı ise bugün 130 TL civarında sabitlendi. Dün 133,35 TL civarında seyreden altının gram fiyatı, dolar fiyatlarının düşmesiyle beraber 129 TL seviyesine indi. Altının gram fiyatı bugün 129,8 TL’den açılışı yaparken, Kapalıçarşı’da çeyrek altın satışı 214 TL’den, Cumhuriyet altını ise 870 TL’den yapılıyor.

Altının ons fiyatı bugün sabah saatlerinde 1165,9 dolar seviyesinde açılış yaparak, gün ortasında 1168,4 dolara seviyesine ilerledi.

Finans analistlerine göre altın ve döviz fiyatlarındaki düşüşlerin sebebi Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yaptığı duyurularla birlikte, vatandaşların ellerindeki dövizlerini satarak TL’ye  çevirmesi ve Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısında alınan kararlar. Bu yüzden altının ons fiyatı bugün 1165 ile 1170 dolar arasında seyrederken gram altın 129 TL ile 130 TL seviyesinde satılıyor.

altın dolar çeyrek altın cumhuriyet altını altın fiyatları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!