Advert Advert Advert

Yabancı Öğrenciler Uzaktan Eğitimle Türkçe Dersi Alacak

Yabancı Öğrenciler Uzaktan Eğitimle Türkçe Dersi Alacak
Yabancı Öğrenciler Uzaktan Eğitimle Türkçe Dersi Alacak -

Anadolu Üniversitesi' nin bu yıl uygulamaya başladığı Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) öğrencilerine, Türkçe Dersi için uzaktan eğitim alabilecekleri bildirildi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Naci Gündoğan Türkçe Öğretim Merkezini ziyaret etti. TÖMER öğrencilerine ise uzaktan eğitim alabilecekleri konusunda müjde verdi. 

Bu yıl Anadolu Üniversitesin' de faaliyete giren TÖMER gün geçtikçe daha çok ilgiyle karşılaşıyor. Bu kapsamda yabancı öğrencileri ziyaret edip bir arada bulunan Rektör Gündoğan öğrencilerle konuştu. Bu anlamda sıkıntıları olmadığını belirten öğrenciler Gündoğan' a oldukça fazla ilgili gösterdiler.Ayrıca Anadolu Üniversitesi' nin sağlamış olduğu imkanlar için de teşekkür ettiler.

Yabancı öğrencileri misafir olarak niteleyen Rektör, onlara müjdeli haberler verdi. Anadolu Üniversitesi Rektörü uzaktan eğitimi tekrar uygulamaya alacaklarını belirtti. Öğrenciler için uzaktan eğitim uygulamasını tekrar aktive etmeye çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca öğrenciler buraya gelmeden önce uzaktan eğitimi imkanı sayesinde Türkçe dersleri de almış olacaklarını belirtti. Buna ek olarak Gündoğan açıklamalarına devam etti. Misafir olarak gelen öğrencilerin birçok sosyal aktivite yapabilmesi için Türk Dünyası Vakfı tarafından Anadolu Üniversitesine tahsis edilen Sazova' daki Türk Dünyası Bilim Kültür Sanat Merkezini kullanabileceklerini ifade etti. 

"1990' lı Yıllardan Beri Yabancı Öğrencileri Misafir Ediyoruz"

Gündoğan, Anadolu Üniversitesi' nin 1990 yılından beri, yabancı öğrencileri misafir ettiği, birçok Ülke' den misafir öğrenci kabul ettiklerini belirtti. Türkçe Öğretim Merkezini bu yıl ilk defa faaliyete koyduklarını, şu anda farklı Ülkelerden 120 öğrencileri olduğunu kaydetti. 

anadolu üniversitesi anadolu üniversitesi tömer anadolu üniversitesi uzaktan eğitim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!