Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan Konut Finansmanı: 0,87’den Başlayan Oranlar!

0

Kuveyt Türk Katılım Bankası hayallerinizdeki eve kavuşmanıza yardımcı oluyor. Beğendiğiniz evi Kuveyt Türk satın alıyor ve satış fiyatı üzerine kar ekleyerek size satıyor. Uygun kar oranları ile konut finansmanı sağlayan banka uzun vade süresi ile de ödeme kolaylığı sunuyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı kapsamında 120 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. Müşterinin sağladığı finansman geri ödemesini yapacağı vade süresine göre farklı kar oranları uygulamaktadır.

Aylık Yüzde 0,87’den Başlayan Kar Oranları!

Konut finansmanı kapsamında sağladığı likiditeyi 24 aya kadar olan vadelerde tamamlayacak olan müşteri aylık yüzde 0,87 kar oranından yararlanacaktır. Müşteri finansman geri ödemesini 25 ile 60 ay arasında bir vadede tamamlayacak ise aylık yüzde 0,94 kar oranından faydalanabilecektir. Konut finansmanı dahilinde sağlanan likidite 61 ile 120 ay arasında geri ödenecek ise aylık yüzde 0,99 kar oranı uygulanacaktır.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı dahilinde 120 ay vade ile 100 bin Türk Lirası likidite sağlayan bir müşteri aylık 0,99 kar oranından yararlanacaktır. Bu durumda aylık finansman geri ödeme taksitleri takribi bin 428 Türk Lirası civarında olacaktır. Banka kullanılan 100 bin Türk Lirası finansmanın binde 5’i olan 500 Türk Lirası’nı finansman tahsis ücreti olarak talep edecektir. Müşteri konut finansmanı dahilinde sağladığı 100 bin Türk Lirası likiditeyi 171 bin 333,84 Türk Lirası civarında geri ödeyecektir.

Konut finansmanı dahilinde satın alınacak konut için kaskonun Kuveyt Türk aracılığı ile yapılması durumunda banka kar oranlarında 3 baz puan indirim uygulayacaktır. Böylece kar oranları aylık yüzde 0,84’ten başlayacak olup, 24 aya kadar olan vadelerde aylık yüzde 0,84; 25- 60 ay arası vadelerde aylık yüzde 0,91; 61 ile 120 ay arasındaki vadelerde ise aylık yüzde 0,96 kar oranı uygulanacaktır.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)
Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın