Advert Advert Advert

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar -

Günümüzde öğrenim hayatı da çok masraflı bir alan oldu. Çoğu öğrenci karşılayamadığı masraflar için kredi kullanma yoluna başvuruyor. Bu yazımızda çeşitli eğitim giderleri için kredi kullanmak isteyen ve öğrenci olduğu için kredi kullanmayacağını düşünenler için öğrenciye kredi veren bankaları inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Veriyor?

Lise kazanmanın, üniversite kazanmanın zor olduğu ve artık ekmek aslanın ağzında olduğu için öğrenim hayatından soran iş bulmanın çok zor olduğu günümüzde bu zorlukları aşmak için rakiplerden önde olmak gerekiyor. Çoğu öğrenci bunun bilincinde olduğu için rakiplerinin önüne geçmek amacıyla çeşitli kurslara katılıyor, sertifikalar alıyor ve kitaplara bir sürü para veriyor. Hal böyleyken bu masrafları karşılamak aileden gelen az bir harçlıkla ve devletin verdiği burs ile mümkün olmadığı için öğrenciler kredi kullanma yoluna başvuruyor.

Fakat çoğu banka öğrenciye kredi vermek konusuna sıcak bakmıyor. Çünkü bankalar için en önemli konu verdiği parayı sorunsuz almak olduğu için ailesinin verdiği harçlıktan ve aldığı burstan başka hiçbir geliri olmayan öğrenciye kredi vermek istemiyor. Bunun yanında öğrencilerin kredi notu ve banka sicili gibi bankacılık sektörü ile ilgili ilişkilerini belirten faktörler genelde olmadığı için bankalar öğrenciler hakkında da değerlendirme yapamıyor. Bu yüzden bankalar öğrencileri potansiyel riskli olarak görüyorlar ve kredi vermekten kaçınıyorlar.

Fakat öğrenciye kredi veren bankalarda Türk bankacılık sektöründe yok değil. Genellikle bankacılık sektörüne yeni girmiş olan ve bankacılık sektörü rekabetine ayak uydurmak isteyen bankalar yeni müşteriler kazanmak amacıyla öğrenciye kredi verebiliyorlar.

Öğrenciye en kolay kredi veren bankalar arasında Odeabank başı çekiyor. Bankacılık sektöründe yeni sayılan Odeabank sektöre ayak uydurmak ve müşteri sayısını artırmak amacıyla öğrenciye kolay kredi veriyor. Daha doğrusu kesin olmamakla beraber tüm kredi çeşitlerinde 7’ den 70’e sicili temiz olan herkese kolay kredi kullanma imkanı tanıyor.

Odeabank dışında öğrenciye kredi veren bankalar arasında Denizbank, ING Bank, QNB Finansbank, HSBC Bank gibi bankalar da yer alıyor. 

öğrenciye kredi öğrenciye kredi veren bankalar kolay kredi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası