Ana SayfaEkonomiThe Economist’ten Türkiye Yorumları

The Economist’ten Türkiye Yorumları

-

The Economist dergisi 2017 yılı için özel hazırladığı sayısında dünya ekonomisine dair analiz ve öngörülerini paylaştı. The Economist’in analizleri doğrultusunda 2017 yılında global ekonomide zayıf bir büyüme görülecek.  

Derginin 2017 yılıyla ilgili analizlerinde küresel ekonominin gidişatını siyasi olayların tayin edeceği ve bu olayların kilit noktasının Donald Trump’ın 20 Ocak’ta ABD başkanlığı görevini devralması olacağı belirtiliyor. Trump’ın altyapıya daha çok yatırım yapma ve gümrük tarifelerini arttırma vaatleri gerçekleşirse, küresel ekonomide büyük çalkantılar yaşanabilir.

Bununla birlikte, dergide 2017 yılı içerisinde Fransa ve Almanya’da yapılacak olan seçimlerin de küresel ekonominin seyrini etkileyecek önemli faktörler olabileceği dile getiriliyor.

The Economist, 2017 yılı için yaptığı analizler doğrultusunda global ekonominin büyüme hızının %3’ten az olacağını öngörüyor.

The Economist’in Türkiye’nin büyüme oranına dair tahmini ise %3.3. Bu tahmine göre Türkiye %3.3’lük büyüme oranıyla İngiltere, Almanya, Fransa gibi gelişmiş ülkelerden daha büyük bir büyüme oranına sahip olacak.

Dergi ayrıca 2017 yılı içerisinde en çok büyümenin %5.2’lik bir oranla Asya ülkelerinde yaşanacağını belirtiyor. Bununla birlikte Güney Afrika’da %3, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da ise %2.8’lik bir büyüme gerçekleşecek.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler