Öğretmenlere Farklılık Eğitimi Verilecek!

Öğretmenlere Farklılık Eğitimi Verilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu UNICEF ile birlikte öğretmenlere farklılaştırılmış eğitim desteği vermek için harekete geçti.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu UNICEF ile birlikte öğretmenlere farklılaştırılmış eğitim verecekler. Bunun için ortaklaşa bir çalışma yürüten ve proje kapsamında 3.1 milyon lira bütçe ayıran UNICEF bu anlamda 81 İlden 550 rehber öğetmeni eğitime alacak. 

Farklılaştırma kapsamında eğitim alacak yaklaşık 25 bin öğretmen yoksul, engelli, şiddete eğilimli, göçmen ve yabancı uyruklu çocuklara bu kapsamda eğitim verecek. Eğitimi tamamlayan öğretmenler yabancı öğrencilerin çok sayıda bulunduğu 21 İlde görevli olanlar başta, 25 bin öğretmene, yabancı öğrencilerin tutum, davranış, bilgi ve becerilerini geliştirme konusunda eğitim verilecek.

Doktoralı Eğitimciler

Öğrencilere eğitim verecek olan eğitmenlerin, dünyanın farklı yerlerinde bu alanla ilgili doktora yapmış olan akademisyenler üstlenecekler. Türkiyede bulunan okullarda, çok sayıda yabancı öğrenci olduğunu ve özellikle Suriyelilerin yoğunlukta olduğunu belirten MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semin Aktekin, öğrencilerin eğitim aldıkları sınıflarda öğretmenlerine özel eğitim verileceğini belirtti. 

Bu eğitimlerin en az yabancı öğrenciler kadar bizim engellilik, yoksulluk gibi nedenlerle dışlanmış öğrencilerimiz için de kapsayıcı eğitim anlamına geldiği belirtildi. Aktekin projenin Türkiye' de yaşayan 1 milyona yakın göçmen, mülteci, yabancı uyruklu öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine uyumları sağlanacak.öğretmenlere farklılık eğitimi öğretmenlere eğitim meb unıcef farklılaştırma eğitimi meb öğretmen eğitimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?