Öğretmenlere Farklılık Eğitimi Verilecek!

0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu UNICEF ile birlikte öğretmenlere farklılaştırılmış eğitim verecekler. Bunun için ortaklaşa bir çalışma yürüten ve proje kapsamında 3.1 milyon lira bütçe ayıran UNICEF bu anlamda 81 İlden 550 rehber öğetmeni eğitime alacak. 

Farklılaştırma kapsamında eğitim alacak yaklaşık 25 bin öğretmen yoksul, engelli, şiddete eğilimli, göçmen ve yabancı uyruklu çocuklara bu kapsamda eğitim verecek. Eğitimi tamamlayan öğretmenler yabancı öğrencilerin çok sayıda bulunduğu 21 İlde görevli olanlar başta, 25 bin öğretmene, yabancı öğrencilerin tutum, davranış, bilgi ve becerilerini geliştirme konusunda eğitim verilecek.

Doktoralı Eğitimciler

Öğrencilere eğitim verecek olan eğitmenlerin, dünyanın farklı yerlerinde bu alanla ilgili doktora yapmış olan akademisyenler üstlenecekler. Türkiyede bulunan okullarda, çok sayıda yabancı öğrenci olduğunu ve özellikle Suriyelilerin yoğunlukta olduğunu belirten MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semin Aktekin, öğrencilerin eğitim aldıkları sınıflarda öğretmenlerine özel eğitim verileceğini belirtti. 

Bu eğitimlerin en az yabancı öğrenciler kadar bizim engellilik, yoksulluk gibi nedenlerle dışlanmış öğrencilerimiz için de kapsayıcı eğitim anlamına geldiği belirtildi. Aktekin projenin Türkiye’ de yaşayan 1 milyona yakın göçmen, mülteci, yabancı uyruklu öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine uyumları sağlanacak.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın