Advert Advert Advert

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?
Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır? -

Kredi kartı ile ödeme yapma tüketicinin tüketim masraflarını karşılamak konusundaki en çok kullandığı yöntemler arasında geliyor. Hatta bu durum çoğu zaman kontrolden çıkıyor ve kredi kartı borçları ödenemeyecek duruma geliyor. Bu yazımızda kredi kartı borcunu ödeyemeyen ve yapılandırmak isteyenler için kredi kartı borcu yapılandırmasını inceledik. Ayrıntılar haberimizde!

Kredi Katı Borcu Yapılandırma

Gelişen bankacılık sektörü ve elektronik alışveriş furyasıyla kredi kartı ile ödeme yöntemi en çok tercih edilen ödeme şekilleri arasında yer almaya başladı. Son yapılan yasal düzenlemeler ile kredi kartı üst limitinin de arttırılmasıyla kredi kartının hayatımızdaki yeri artmaya başladı. Bu durum öyle bir hal aldı ki artık herkes cüzdanında en az iki kredi kartı taşımaya başladı. Fakat bu durum kimi zamanda tüketiciyi ödenemeyen kredi kartı borçlarıyla yüz yüze bıraktı.

Son zamanlarda Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklama ve Resmi Gazete de yayınlanan kredi kartı borçlusunu ilgilendiren kanun ile borçluların yüzü güldü. Başbakan tarafından yapılan açıklama ve ardından yasalaşan kanun ile birlikte kredi kartlı borçlularına kredi kartı borcunu 72 aya kadar yapılandırma imkânı tanınıyor.

Kredi kartı borç yapılandırması kolaylıkla banka şubelerine gidilerek yapılabiliyor. Genellikle bankalar bu tarz işler için müşteri hizmetleri tarzında yeni bir bölüm kurup bu bölümü sadece yapılandırma ile ilgili görevlendiriyor. Bu yüzden bankalardaki bu bölümlere başvurarak kredi kartı borcunuzu yapılandırma talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.

Bu işlemi gerçekleşmesini bankalarda istediği için kredi kartı borcunu yapılandırmak oldukça kolay bir işlemdir. Çünkü bankalar ödenme ihtimali düşük olan kredi kartı borçlarını kredi kartı yapılandırması ile yeniden tahsil etmek fırsatına sahip olmaktadır. Bunun yanında bankalar kredi kartı borcu yapılandırması ile faiz geliri de elde etmektedir. Hal böyleyken bankalar da kredi kartı yapılandırılması sıcak baktığı için kolaylıkla kredi kartı borcu 72 aya kadar taksitlendirilebilir. 

kredi kartı kredi kartı borcu kredi kartı borcu yapılandırma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!