Ana SayfaEkonomiKredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kredi Katı Borcu Yapılandırma

Gelişen bankacılık sektörü ve elektronik alışveriş furyasıyla kredi kartı ile ödeme yöntemi en çok tercih edilen ödeme şekilleri arasında yer almaya başladı. Son yapılan yasal düzenlemeler ile kredi kartı üst limitinin de arttırılmasıyla kredi kartının hayatımızdaki yeri artmaya başladı. Bu durum öyle bir hal aldı ki artık herkes cüzdanında en az iki kredi kartı taşımaya başladı. Fakat bu durum kimi zamanda tüketiciyi ödenemeyen kredi kartı borçlarıyla yüz yüze bıraktı.

Son zamanlarda Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklama ve Resmi Gazete de yayınlanan kredi kartı borçlusunu ilgilendiren kanun ile borçluların yüzü güldü. Başbakan tarafından yapılan açıklama ve ardından yasalaşan kanun ile birlikte kredi kartlı borçlularına kredi kartı borcunu 72 aya kadar yapılandırma imkânı tanınıyor.

Kredi kartı borç yapılandırması kolaylıkla banka şubelerine gidilerek yapılabiliyor. Genellikle bankalar bu tarz işler için müşteri hizmetleri tarzında yeni bir bölüm kurup bu bölümü sadece yapılandırma ile ilgili görevlendiriyor. Bu yüzden bankalardaki bu bölümlere başvurarak kredi kartı borcunuzu yapılandırma talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.

Bu işlemi gerçekleşmesini bankalarda istediği için kredi kartı borcunu yapılandırmak oldukça kolay bir işlemdir. Çünkü bankalar ödenme ihtimali düşük olan kredi kartı borçlarını kredi kartı yapılandırması ile yeniden tahsil etmek fırsatına sahip olmaktadır. Bunun yanında bankalar kredi kartı borcu yapılandırması ile faiz geliri de elde etmektedir. Hal böyleyken bankalar da kredi kartı yapılandırılması sıcak baktığı için kolaylıkla kredi kartı borcu 72 aya kadar taksitlendirilebilir. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.