TEB’den Çiftçilere Hasat Kredisi

0

Acil nakde ihtiyacı olan tüm müşterilerine, bireysel kredilerden ticari kredilere kadar hemen her alanda finansal destek sağlayan Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarım sektöründe de müşterilerine kredi imkanı sunuyor. Tarım alanında hayvan yetiştiriciliği, bitki yetiştiriciliği, yatırım ve işletme kredileri sunan banka işletme kredileri kapsamında “Hasat Kredisi” de sağlamaktadır.

Yetiştirilen ürünün tohum aşamasından piyasaya sürümüne kadarki süre içerisinde yapılan işlemlerde ihtiyaç duyulan finansman, hasat kredisi kapsamında sağlanabilmektedir. Tohum alımı ve ekimi, gübre sağlanımı sırasındaki giderler hasat kredisi kapsamında finanse edilebilmektedir. Ürünün yetiştirilmesi sırasında gerekli olan ilaç alımları için de söz konusu kredi kapsamında likidite sağlanabilmektedir.

Ara Ödemesiz 12 Ay Vade Olanağı!

Hasat kredisi dahilinde finansman sağlanılarak ürünü sulama için gerekli olan alet, ekipman alımı ve yapım ve onarım çalışmaları için gerekli olan nakit ihtiyacı karşılanabilmektedir. Ayrıca ürün yetiştiriciliği sırasındaki ve sonrasındaki işçilik ve sürüm için gerekli olan harcamalar hasat kredisi kapsamında sağlanabilmektedir. Söz konusu kredi kapsamında Türk Ekonomi Bankası 12 aya kadar vade ve hasat döneminde ödeme imkanı sunmaktadır.

Hasat kredisi dahilinde sağlanan likidite geri ödemesi vade boyunca ara ödeme olmaksızın vade sonunda yapılmaktadır. Kredi geri ödemesi müşterinin nakit döngüsüne uygun olarak ayarlanmaktadır. Böylece hasat kredisi dahilinde finansman sağlayan müşteri kredi geri ödemesini sıkışmadan yapabilmektedir. TEB bahse konu kredi kapsamında yetiştirilen ürüne özel limitler uygulamaktadır.

Türk Ekonomi Bankası hasat kredisi kapsamında kredi kullanan müşterinin yetiştirdiği ürünlere “Bitkisel Ürün Sigortası” yaptırılmasını talep etmektedir. Söz konusu sigorta Zurich Sigorta tarafından yapılmaktadır. Hasat kredisi dahilinde uygulanan faiz oranları ve limitler müşteri özelinde farklılık arz etmektedir. Kredi kapsamında finansman sağlamak isteyen müşteriler kendilerine uygun faiz oranları, ücret ve limitleri öğrenmek üzere Türk Ekonomi Bankası şubelerine uğrayabilirler.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın