Ana SayfaEkonomiKOSGEB’den Faizsiz Kredi Desteği 19 Aralık’tan İtibaren Başlayacak

KOSGEB’den Faizsiz Kredi Desteği 19 Aralık’tan İtibaren Başlayacak
K

-

Başbakan Binali Yıldırım, 8 Aralık tarihinde gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan kararlar arasında KOBİ’lere 50 bin TL’lik faizsiz kredi verileceğini ve geri ödemelerin 1 yılı ödemesiz olmak üzere toplam 3 yıl vadeli olarak yapılacağını bildirmişti.

Son olarak KOSGEB’in KOBİ’lere sunduğu 50 bin TL üst limitli faizsiz kredi desteği için yapılacak olan başvuruların 19 Aralık tarihinden itibaren başlayacağı duyuruldu. Faizsiz kredi desteğinden faydalanabilmek için, KOBİ’lerin KOSGEB veri tabanında bulunan kayıtlarının güncel olması gerekiyor.

Faizsiz kredi desteği programıyla KOBİ’lere 50 bin TL’ye kadar kredi verilecek. Bankalardan temin edilecek olan kredinin faizini KOSGEB ödeyecek. İlk 1 yıl içerisinde herhangi bir geri ödeme yapılmayacak. Alınacak olan kredilerin geri ödemesi 1 yıl sonra başlayacak. Ödemeler 3 aylık taksitlere bölünerek toplamda 36 ay vadeli olarak yapılacak. KOSGEB’in faizsiz kredi desteğinden yararlanmak isteyen küçük işletmeciler 2016 yılına ait güncel bilgilerini KOSGEB’e ileterek başvuruda bulunabilirler. Başvurular KOSGEB il müdürlüklerinden kabul edilecek. Başvuru için gerekli belgeler şunlar:

-Vergi Levhası

-İmza Sirküleri

-Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Gazetesi

– 2015 yılına ait bilanço gelir tablosu

– 12 aylık çalışan hizmet döküm belgesi

-1479 sayılı kanuna tabi sigortalı çalışan bilgileri belgesi

-Mesleki faaliyet belgesi

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,360TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol