Ana SayfaKredilerVakıf Katılım Bankası’ndan Arsa Finansmanı

Vakıf Katılım Bankası’ndan Arsa Finansmanı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıf Katılım Bankası yatırımlarınıza destek oluyor. Arsa satın alarak yatırım yapmayı ya da konut yaptırmayı düşünen müşterilere katılım bankacılığı prensiplerine uygun olacak biçimde Vakıf Katılım “Arsa Finansmanı” sağlıyor.

Arsa finansmanı dahilinde banka satın alınacak olan arsanın % 100’ünü finanse edebilmektedir. Sağlanan likidite geri ödemelerinin yapılacağı azami vade 60 ay ile sınırlandırılmıştır.

Faiz Oranı Aylık Yüzde 1,28!

Vakıf Katılım Bankası söz konusu uygulama kapsamında aylık yüzde 1,28’den başlayan kar oranları uygulamaktadır. Uygulanan kar oranları likidite geri ödemesinin yapılacağı vade süresine göre farklılık arz etmektedir. Arsa finansmanı uygulaması dahilinde sağlanan likidite geri ödemesi 24 aya kadar olan vadelerde yapılacak ise banka aylık yüzde 1,28 kar oranı uygulamaktadır.

25- 36 ay vadede ödenecek finansmana uygulanan kar oranı aylık yüzde 1,30 iken; 37 ile 60 ay arasındaki vadelerde finansman geri ödemesini yapmayı planlayan müşteriler ise aylık 1,34 kar oranından yararlanabileceklerdir. Vakıf Katılım Bankası arsa finansmanı kapsamında müşteriden finansman tahsis ücreti talep etmektedir. Finansman tahsis ücreti vadeye göre değişmemekte ve kullanılan finansman tutarının yüzde 2,25’i kadardır.

Bankanın arsa finansmanı dahilinde 100 bin Türk Lirası likidite sağlayan müşteri 60 ay vadede finansman geri ödemesini yapacak ise aylık yüzde 1,34 kar oranından yararlanacaktır. Bu durumda finansmanın yıllık maliyet oranı yüzde 22,77 olacaktır. Söz konusu likidite 36 ay vadede geri ödeneceği takdirde müşteri aylık yüzde 1,30 kar oranından yararlanacak olup, finansmanın yıllık toplam maliyet oranı yüzde 22,97 olacaktır.

Müşteri bankanın uygulaması kapsamında 100 bin Türk Lirası finansmanı aylık yüzde 1,28 kar oranı ile kullanmak istediği takdirde 24 ay vadede ödemelerini tamamlayacak olması gerekmektedir. Bu durumda bahse konu finansmanın yıllık toplam maliyeti yüzde 23,74 olacaktır. Banka söz konusu finansman için 2 bin 250 Türk Lirası dosya masrafı tahsil edecektir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...