Vakıf Katılım Bankası’ndan Arsa Finansmanı

0

Vakıf Katılım Bankası yatırımlarınıza destek oluyor. Arsa satın alarak yatırım yapmayı ya da konut yaptırmayı düşünen müşterilere katılım bankacılığı prensiplerine uygun olacak biçimde Vakıf Katılım “Arsa Finansmanı” sağlıyor.

Arsa finansmanı dahilinde banka satın alınacak olan arsanın % 100’ünü finanse edebilmektedir. Sağlanan likidite geri ödemelerinin yapılacağı azami vade 60 ay ile sınırlandırılmıştır.

Faiz Oranı Aylık Yüzde 1,28!

Vakıf Katılım Bankası söz konusu uygulama kapsamında aylık yüzde 1,28’den başlayan kar oranları uygulamaktadır. Uygulanan kar oranları likidite geri ödemesinin yapılacağı vade süresine göre farklılık arz etmektedir. Arsa finansmanı uygulaması dahilinde sağlanan likidite geri ödemesi 24 aya kadar olan vadelerde yapılacak ise banka aylık yüzde 1,28 kar oranı uygulamaktadır.

25- 36 ay vadede ödenecek finansmana uygulanan kar oranı aylık yüzde 1,30 iken; 37 ile 60 ay arasındaki vadelerde finansman geri ödemesini yapmayı planlayan müşteriler ise aylık 1,34 kar oranından yararlanabileceklerdir. Vakıf Katılım Bankası arsa finansmanı kapsamında müşteriden finansman tahsis ücreti talep etmektedir. Finansman tahsis ücreti vadeye göre değişmemekte ve kullanılan finansman tutarının yüzde 2,25’i kadardır.

Bankanın arsa finansmanı dahilinde 100 bin Türk Lirası likidite sağlayan müşteri 60 ay vadede finansman geri ödemesini yapacak ise aylık yüzde 1,34 kar oranından yararlanacaktır. Bu durumda finansmanın yıllık maliyet oranı yüzde 22,77 olacaktır. Söz konusu likidite 36 ay vadede geri ödeneceği takdirde müşteri aylık yüzde 1,30 kar oranından yararlanacak olup, finansmanın yıllık toplam maliyet oranı yüzde 22,97 olacaktır.

Müşteri bankanın uygulaması kapsamında 100 bin Türk Lirası finansmanı aylık yüzde 1,28 kar oranı ile kullanmak istediği takdirde 24 ay vadede ödemelerini tamamlayacak olması gerekmektedir. Bu durumda bahse konu finansmanın yıllık toplam maliyeti yüzde 23,74 olacaktır. Banka söz konusu finansman için 2 bin 250 Türk Lirası dosya masrafı tahsil edecektir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın