Advert Advert Advert

33 İlde Eğitim ve Öğretime Kar Tatili!

33 İlde Eğitim ve Öğretime Kar Tatili!
33 İlde Eğitim ve Öğretime Kar Tatili! -

Kar yağışı tüm yurdu etkisi altına alırken, 33 İl yoğun kar yağışı nedeniyle okulları tatil etti. Kar tatili haberleri artarken, kaç gün kar tatili olacak? Hangi İller yoğun kar yağışı yüzünden eğitim-öğretim engeli yaşıyor? İşte tüm detaylar haberimizde...

Kar yağışı yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına aldı. Bu nedenle 33 İlde eğitim ve öğretime ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle son dakika tatil haberleri gelmeye devam ediyor. Alınan son bilgilere göre 33 İlde kar yağışı nedeniyle kar tatiline karar verildi.

İstanbul günler öncesinden kar uyarısı aldı. Dondurucu soğuklarla beraber mevsimin ilk karını karşılayan İstanbul, beyaz örtüyle kaplandı. Öyle ki, yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına almaya devam ediyor. Bu durum bazı İllerde ise çileye dönüştü. Yaşamı olumsuz etkileyen beyaz örtü gelen son dakika haberlerine göre 33 ilde kar tatili kararı alındı. 

Kars karın adeta temsilcisi olarak öne çıkıyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle, okulları tatil edilen illerin başında geliyor.  Ayrıca Kazdağları yoğun olarak karın etkisi altında kalırken, Edremit Yenice Karayolu trafiği olumsuz şekilde etkiledi. Don nedeniyle zor anlar yaşayan şoförler hazırlıksız yakalandılar. Tuzlama ve temizleme çalışmaları aralıksız devam etmekte.

Eğitime Kar Engeli

Kar yağışlarının artmas nedeniyle bazı iller olumsuz etkilendi. Bu olumsuzluk eğitime de engel teşkil etti. 33 İlde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilmek zorunda kalındı. Bitlis, Sivas, Bayburt, Karabük, Gümüşhane, Kastamonu, Elazığ, Düzce, Tunceli, Ordu, Şırnak, Sakarya, Tokat, Bolu, Erzurum, Niğde, Ağrı, Giresun, Samsun, Kars, Muş, Bingöl, Yozgat ve Konya yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. 

kar tatili eğitime kar tatili kar tatili eğitim eğitimde kar tatili
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!