33 İlde Eğitim ve Öğretime Kar Tatili!

0

Kar yağışı yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına aldı. Bu nedenle 33 İlde eğitim ve öğretime ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle son dakika tatil haberleri gelmeye devam ediyor. Alınan son bilgilere göre 33 İlde kar yağışı nedeniyle kar tatiline karar verildi.

İstanbul günler öncesinden kar uyarısı aldı. Dondurucu soğuklarla beraber mevsimin ilk karını karşılayan İstanbul, beyaz örtüyle kaplandı. Öyle ki, yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına almaya devam ediyor. Bu durum bazı İllerde ise çileye dönüştü. Yaşamı olumsuz etkileyen beyaz örtü gelen son dakika haberlerine göre 33 ilde kar tatili kararı alındı. 

Kars karın adeta temsilcisi olarak öne çıkıyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle, okulları tatil edilen illerin başında geliyor.  Ayrıca Kazdağları yoğun olarak karın etkisi altında kalırken, Edremit Yenice Karayolu trafiği olumsuz şekilde etkiledi. Don nedeniyle zor anlar yaşayan şoförler hazırlıksız yakalandılar. Tuzlama ve temizleme çalışmaları aralıksız devam etmekte.

Eğitime Kar Engeli

Kar yağışlarının artmas nedeniyle bazı iller olumsuz etkilendi. Bu olumsuzluk eğitime de engel teşkil etti. 33 İlde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilmek zorunda kalındı. Bitlis, Sivas, Bayburt, Karabük, Gümüşhane, Kastamonu, Elazığ, Düzce, Tunceli, Ordu, Şırnak, Sakarya, Tokat, Bolu, Erzurum, Niğde, Ağrı, Giresun, Samsun, Kars, Muş, Bingöl, Yozgat ve Konya yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın