Ana SayfaGündemLiseli Öğrenciler "Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi" Kapsamında İyilik Yarışı Yapıyor!

Liseli Öğrenciler “Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi” Kapsamında İyilik Yarışı Yapıyor!
L

-

Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı tarafından karşılıksız ve gönüllü yapılan kan bağışının önemi konusunda liseli öğrenciler arasında farkındalık oluşturmak amacıyla proje geliştirildi. ” Kan Bağışçılarının Kazanım Projesi” kapsamında Adana’ da İsmail Kulak Anadolu Lisesi kan bağışı etkinliğinde bulundu.

Kanın ihtiyaç halinde güvenilir yerlerden temin edilmesi ve hastanelere sevk edilmesi için, kan bağışının süreklilik kazanması için, buna ek olarak bilinçli kan bağışlayan nesillerin devamını sağlamak için hedeflenen proje kapsamında öğrencilere Kızılay görevlileri tarafından seminer verildi. Bu seminerde kan bağışının önemi ve bilinçlendirilmesi konusunda öğrencilere bilgi verildi.

Türk Kızılayı Öğrencileri Tebrik Etti

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, öğrencileri yapmış oldukları kan bağışından dolayı tebrik etti. Kan bağışı duyarlılığının Adana’ da her geçen gün biraz daha arttığını ifade etti.

Bu duyarlılık ile Türk Kızılayı Adana Şubesi Türkiye geneline birinci olmuştur. Ayrıca Saygılı “Adana halkı bu duyarlılığı sayesinde, Türkiye’ de kan verme konusunda fedakarlığı ile örnek oluyor” ifadelerini kullandı. 

Çukurova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Uçman, Türk Kızılayı Hekimi Dr. Ümit Tokgöz, Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, öğretmenler ve öğrencilerin de katılımıyla gerçekleştirilen seminerde bilgi verildi. 18 yaşına girmiş olan lise öğrencileri, okul yöneticileri ve öğretmenlerden kan bağışı yapıldı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol