Vakıfbank’tan Kışa Özel Masrafsız Konut ve Konut Borç Transferi Kredisi

0

Vakıfbank ev almak isteyen ya da hali hazırdaki kredisini Vakıfbank’a taşımak isteyen müşterilere uygun faiz oranlarıyla “Kışa Özel Konut Kredisi” imkanı sunuyor. Kışa özel konut kredisi kampanyası koşullarından yararlanarak konut sahibi olabilir ya da başka bankalarda olan konut kredisini Vakıfbank’a taşıyarak uygun faiz oranları ve taksitlerle ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Vakıfbank kışa özel konut kredisi dahilinde masraflı ve masrafsız kredi seçenekleri sunmaktadır. Masraflı yani bankanın müşteriden kredi tahsis ücreti talep ettiği seçenekte uygulanan faiz oranı aylık 1,05’tir.

Masrafsız Seçenekte Faiz Oranı 1,06

Masrafsız, bir başka deyişle bankanın dosya masrafı talep etmediği seçenekte ise aylık yüzde 1,06 faiz oranı uygulanmaktadır. Kışa özel konut borç transferi kredisi kampanyası dahilinde banka 3 ile 120 aya arasında vade seçenekleri sunmaktadır.

Bahse konu konut kredisi dahilinde masrafsız olmak koşulu ile 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan müşteri aylık yüzde 1,06 faiz oranından yararlanacaktır. 3- 120 ay arası vadede aylık maliyet oranı yüzde 1,0769 olurken, yıllık toplam maliyet oranı da yüzde 13,7162 olacak. 100 bin Türk Lirası krediyi masraflı seçenek dahilinde kullanmak isteyen müşteri aylık yüzde 1,05 faiz oranından faydalanacaktır. Bu koşulda banka kullanılan kredi miktarının binde 5’i olan 500 Türk Lirası’nı kredi tahsis ücreti olarak tahsil edecektir. 120 aya varan vadelerde ödeme yapma imkanı ile söz konusu kredinin aylık maliyet oranı yüzde 1,0775 olacaktır. Aylık yüzde 1,05 faiz oranı ile kullanılan kredinin yıllım toplam maliyet oranı ise13,7241 olacaktır.

Kampanya dahilinde sağlanan likidite için takribi 800 Türk Lirası ekspertiz ücreti alınmaktadır. Ekspertiz ücreti konutun metrekaresi ve lokasyonuna göre farklılık göstermektedir. Ayrıca Vakıfbank ipotek tesis bedeli talep etmemekte ve hayat sigortasını müşterinin isteğine bırakmıştır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın