Advert Advert Advert

Son Günlerdeki Dolar Bozdurma Uygulamalarına KOSGEB'de Destek Veriyor

Son Günlerdeki Dolar Bozdurma Uygulamalarına KOSGEB'de Destek Veriyor
Son Günlerdeki Dolar Bozdurma Uygulamalarına KOSGEB'de Destek Veriyor -

Türkiye Merkez Bankası' nın faiz indiriminin ardından, hükümetin çağrısıyla piyasalarda döviz bozdurma hareketliliği yaşanıyor. Bu trende son olarak KOSGEB de katıldı. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, kobilere seslenerek yapılacak sözleşmelerde para birimi TL olacak. Bunun dışındaki para birimleri geçerli olmayacak açıklamasını yaptı.

Döviz  hareketliliği son günlerin en çok konuşulan konusu olmuş durumda.  Son yaşanan FED faiz artırımı kararıyla beraber dolar yine yükseliş trendine geçse de TL değerlendirme politikası tüm hızıyla devam ediyor. Ünlüler, futbolcular, bakanlar ve vatandaşlar döviz bürolarında bozdurdukları dolarlarla fotoğraf çektirerek Cumhurbaşkanının çağrısına uyduklarını ve TL ye değer kazandırdıklarını sosyal medyadan paylaşıyor. Bu hareketlilik sonrası tahminen yaklaşık 10 milyon doların TL' ye çevrildiği tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın iş adamlarına ve vatandaşlara söylediği sözleşmelerinizi ev olsun, iş yeri olsun, alım satım olsun dolar üzerinden asla yapmayın. Kendi para birimimiz olan TL üzerinden yapın eğer bizler böyle davranırsak başkalarının para birimine tamah etmiş olmayız. Bu çok önemli.  Vatandaşlarımız yastık altında ne kadar dövizleri varsa bozdursunlar, TL' ye ve altına yatırım yapsınlar. 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer yaptığı açıklamayla KOSGEB' e başvuruda bulunan kobilerle ortak hareket ederek son zamanlarda dolarla rekabet halinde olan TL' ye destek verdiklerini açıkladı. Yapılan sözleşmelerin TL üzerinden yapılacağını açıklayan Biçer, ekonomik olarak güçlenmemiz için kendi milli para birimimize gereken ilgiyi göstermemiz gerekir. Toplumun tüm sınıfları elini taşın altına koyması gerekir. En zengininden, en fakirine kadar tüm halkımız dövize olan bağımlılığı yok etmelidir. Altın ve TL üzerinden ticaretimizi sürdürmeliyiz. Bu şekilde davranırsak ekonomimiz giderek güçlenir." dedi.

Döviz hareketliliği FED faiz artırımı TL değerlendirme politikası KOSGEB Altın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!