Şanghay Beşlisi’nin Kurucusu Türkiye’yi Ziyaret Edecek

Şanghay Beşlisi’nin Kurucusu Türkiye’yi Ziyaret Edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin Şanghay Beşlisine katılmasıyla ilgili yaptığı sürpriz açıklamanın ardından, Şanghay Beşlisi’nin fikir mimarı ve kurucularından biri olan Eski Rus General Leonid Grigoriyevich Ivashov’un Türkiye’yi ziyaret edeceği bildirildi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin Şanghay Beşlisine katılmasıyla ilgili yaptığı sürpriz açıklamanın ardından, Şanghay Beşlisi’nin fikir mimarı ve kurucularından biri olan Eski Rus General Leonid Grigoriyevich Ivashov’un Türkiye’yi ziyaret edeceği bildirildi.

Şanghay Beşlisi’nin fikir öncüsü ve kurucularından biri olan Eski Eski Rus General Leonid Grigoriyevich Ivashov, Türkiye’nin Şanghay Beşlisi’ne dahil olması konusunda görüşmeler yapma amacıyla Türkiye’ye gelecek.

Ivashov, İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilecek olan “Şanghay İşbirliği Örgütü ve Türkiye” başlıklı konferansta konuşmacı olarak yer alacak. Ivashov ayrıca siyasi yetkililer ve akademik görevlilerle basına kapalı görüşmeler gerçekleştirecek.

Ivashov, Amerika Birleşik Devletleri’nin yürüttüğü emperyalist politikaların engellenmesi amacıyla yeni bir eksen oluşturulması gerektiğini öne süren açıklamasıyla dünya basının dikkatini çekmişti. Bununla birlikte Ivashov, Rusya’da Putin akımının da öncülerinden biri.

21 Aralık Çarşamba günü İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan konferansta, Ivashov’un yapacağı konuşmaya güvenlik nedeniyle sadece davetliler katılabilecek.

Ivashov konuşmasını tamamladıktan sonra, Türkiye’nin Şanghay İşbirliği Örgütü’ne dahil olması hakkında Dr. Mehmet Perinçek moderatörlüğünde bir panel düzenlenerek, bu konu masaya yatırılacak.

Ivashov, konferansta yapacağı konuşmada dünyada meydana gelen siyasi durumlardan örnekler verip, ülkelerin jeopolitik konumlarının önemine değinerek Şanghay Beşlisi Örgütü’nün kuruluş sebebini ve amaçlarını açıklayacak ve Türkiye’nin Şanghay Beşlisi’ne katılması durumunda elde edeceği kazanımları dile getirecek. şanghay beşlisi putin rusya cumhurbaşkanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?