ASO Üyelerine "Nefes" Veren Kredi

ASO Üyelerine

Ankara Sanayi Odas (ASO), 50 milyon TL'yi üyelerine "Nefes Kredisi" olarak kullandıracak.TOBB öncülüğündeki borsa ve odaların katkıları ile hayata geçirilen Nefes Kredisi kapsamında 500 ASO üyesi ile beraber KOBİ, 100'er bin TL kredi kullanma hakkına sahip olacak. Kredi Garanti Fonu teminat desteği ile beraber Ziraat Bankası ya da Denizbank kanalı ile kullandırılacak. Kredilerin cirosu için 40 milyon TL'den az ve çalışan sayısı 250'yi geçmeyen ASO üyesi KOBİ'lere öncelik olarak odaya müracaat sağlanarak faaliyet belgesi alacak. Bu belge sayesinde iki bankadan birine müracaat sağlayarak şirketin başvurusu ile banka tarafından değerlendirilmeye alınacak. Olumlu sonuçlanması ihtimalinin ardından yıllık %9.90 faiz oranı ile beraber 12 ay eşit taksitli kredi alınabilecek.

Proje Faizleri Düşürmesi Planlanıyor

ASO Başkanır Özdebir, TOBB çatısı altında oda ve borsaların önemli bir güç birliği gerçekleştirerek KOBİ'lerin en büyük sorunlarından finansmana erişimi, güç birliği ile nefes aldırmayı planlıyor. Yıllar süren yüksek faizler ile iş yapmanın zorluklarını belirten Özdebir, projeyi ticari kredi faizlerinin düşürülmesiyle beraber önemli katkının sağlanacağının dikkatini çekmiş oldu. Ticari kredilerde bu faiz oranlarının kalıcı olması ve uygun maliyetlerle kredi vermeyi daima sürdürülmesinin düşünüldüğü projede, yatırımın önü açılmasının sağlanması hedefleniyor.

Nefes Kredisi Başvuruları Alınıyor

KOBİ'ler için hayat verecek Nefes Kredisi'nin başvuruları başladı. Ekonomiye canlılık katacak olan projede üst limit 50 bin TL olacak. KOBİ ve esnafın gelişimi için büyümelerine olanak sağlayacak olan Nefes Kredisi hayata geçti. KOBİ'ler Nefes Kredisi ile nefes almış olacak. Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan lansmanda Nefes Kredisi'nin Samsun iş dünyasına da can suyu olacağını belirtti. Üç ay içinde tüm Türkiye geneline yayılacak olan bu projede 80 bin KOBİ, bu imkandan faydalanabilecek.ASO Başkanır Özdebir Kredi Garanti Fonu teminat desteği Nefes Kredisi KOBİ'lere Nefes Kredisi ankara sanayi odası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?