Ana SayfaKredi KartlarıKredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?
K

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir? Kredi Kartı Limiti Yükseltme Talebini Nasıl Yapmalıyız! Detaylar İçin...

-

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredi kartı tüketicinin en çok başvurduğu ödeme seçenekleri arasında yer alıyor. Günümüzde çoğu tüketicinin geliri ihtiyaçlarını karşılamaya yetmediği için ve kredi kullanımı teferruatlı olduğu için tüketiciler nakit ihtiyaçlarını genelde kredi kartı ile karşılıyor. Kredi limitleri gerek yasal gerekse bankaların müşterilerine ihtiyatlı yaklaştı için düşük olabiliyor. Düşük kredi limitleri de kişilerin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kaldığı için tüketici kredi kartı limiti yükseltme yolunu seçebiliyor.

Kredi kartı limitleri, üzerinden fazla zaman geçti diyemediğimiz yakın bir zamanda yeni bir yasal düzenleme ile düzenlendi. Bu yasal düzenleme gereğince kredi kartı kullanan tüketici kredi kartını aldığı ilk zaman kart limiti net belgelenebilen gelirin 2 katını geçmemesi gerekiyor. Daha sonra ise net belgelenebilen gelirin 4 katını geçmesi yasal olarak engelleniyor.

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Talebi!

Kredi kartı limitini yükseltmek isteyenler yukarıda anlattığımız kredi limiti düzenlemesine uygun limit yükseltme taleplerini bankalara iletebilirler. Gelişen teknoloji ile birlikte kredi limiti yükseltme talebini bankalara iletmenin yolları çoğaldı ve kolaylaştı. İsteğe bağlı olarak kart limiti yükseltme talebini bankalara internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık ile yapılabiliyor. Fakat genelde bankalar kredi limiti yükseltme kapsamında gelir belgesi ve çeşitli belgeler istiyorlar. Bu belgelerin eposta veya faks çekerek bankalara iletilmesi gerekiyor.

Kredi limiti yükseltme talebiniz yasalara uygun olsa da bankalar tarafından kabul görmeyebilir. Çünkü bankalar kredi limiti yükseltmek isteyen müşterilerinin kredi notu ve borç yüküne göre karar vermektedir. Kredi limitini kolay yükseltmek istiyorsanız kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol