Ana SayfaGündemSeviye Tespit Sınavında Değişiklik!

Seviye Tespit Sınavında Değişiklik!
S

-

Yükseköğretim Kurulunca Seviye Tespit Sınavı’ nda köklü değişikliğe gidildi. Yapılan değişiklik Seviye Tespit Sınavı’ nın yılda iki defa, Gazi Üniversitesi tarafından yapılacağı belirtildi.

Yükseköğretim Kurulu dün yapılan Genel Kurul toplantısında 2017 Seviye Tespit Sınavı ile ilgili köklü değişime gidildiğini yapmış olduğu yazılı açıklamada belirtti. 

Sınavın Kapsamadığı Alanlar

Yapılacak olan sınav diş hekimliği, öğretmenlik ve tıp doktorluğu hariç olmak üzere, hukuk, Türkçe veya Türk Dili Edebiyatı, mühendislik, veterinerlik, beden eğitimi ve spor, fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik ve diğer alanlar Gazi Üniversitesi tarafından yapılacak. Gazi Üniversitesi tarafından yılda 2 defa yapılacak olan sınav tek oturum olarak uygulanacak.

Sınavda 1 ve 2. aşama birleştirilerek tek oturum halinde gerçekleşecek. STS sınavından değerlendirme yapılırken doğru sayısından yanlış cevap sayısının 4′ te 1′ i çıkarılarak, adayın testten aldığı ham puan ele alınacak.

Yapılacak olan Seviye Tespit Sınavında, başarı puanı almak için 100 üzerinden minimum 40 puan alınması gerekecek.Tıp doktorluğu, diş hekimliği ve öğretmenlik alanları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca sınavlarda geçerli olan uygulama aynen devam edecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol