Advert Advert Advert

Seviye Tespit Sınavında Değişiklik!

Seviye Tespit Sınavında Değişiklik!
Seviye Tespit Sınavında Değişiklik! -

Seviye Tespit Sınavı Yükseköğretim Kurulunca Gazi Üniversitesi tarafından yılda 2 defa, tek oturum halinde yapılacak.

Yükseköğretim Kurulunca Seviye Tespit Sınavı' nda köklü değişikliğe gidildi. Yapılan değişiklik Seviye Tespit Sınavı' nın yılda iki defa, Gazi Üniversitesi tarafından yapılacağı belirtildi.

Yükseköğretim Kurulu dün yapılan Genel Kurul toplantısında 2017 Seviye Tespit Sınavı ile ilgili köklü değişime gidildiğini yapmış olduğu yazılı açıklamada belirtti. 

Sınavın Kapsamadığı Alanlar

Yapılacak olan sınav diş hekimliği, öğretmenlik ve tıp doktorluğu hariç olmak üzere, hukuk, Türkçe veya Türk Dili Edebiyatı, mühendislik, veterinerlik, beden eğitimi ve spor, fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik ve diğer alanlar Gazi Üniversitesi tarafından yapılacak. Gazi Üniversitesi tarafından yılda 2 defa yapılacak olan sınav tek oturum olarak uygulanacak.

Sınavda 1 ve 2. aşama birleştirilerek tek oturum halinde gerçekleşecek. STS sınavından değerlendirme yapılırken doğru sayısından yanlış cevap sayısının 4' te 1' i çıkarılarak, adayın testten aldığı ham puan ele alınacak.

Yapılacak olan Seviye Tespit Sınavında, başarı puanı almak için 100 üzerinden minimum 40 puan alınması gerekecek.Tıp doktorluğu, diş hekimliği ve öğretmenlik alanları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca sınavlarda geçerli olan uygulama aynen devam edecek. 

seviye tespit sınavı seviye tespit sınavı değişiklik sts değişiklik seviye tespit sınavı açıklama yök seviye tespit sınavı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası