Trump Dünyanın En Zengin Kabinesini Kurdu

Trump Dünyanın En Zengin Kabinesini Kurdu

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump dünyanın en zengin kabinesini kurarak bir rekora imza attı. Trump’ın başkanlık yapacağı kabinede 4 adet milyarder ve 10 adet milyoner bakan bulunuyor. Kabinenin toplam serveti yaklaşık olarak 15 milyar dolar. Trump’ın 4.5 milyar dolar değerindeki servetini de hesaba katınca ABD yönetiminin toplam 20 milyardan fazla serveti olacak.ABD’nin yeni başkanı Donald Trump dünyanın en zengin kabinesini kurarak bir rekora imza attı. Trump’ın başkanlık yapacağı kabinede 4 adet milyarder ve 10 adet milyoner bakan bulunuyor. Kabinenin toplam serveti yaklaşık olarak 15 milyar dolar. Trump’ın 4.5 milyar dolar değerindeki servetini de hesaba katınca ABD yönetiminin toplam 20 milyardan fazla serveti olacak.

ABD’li ekonomi dergisi Forbes, Donald Trump’ın kurduğu kabinede en zengin kişinin Ticaret Bakan Yardımcısı olacak olan Todd Ricketts olduğunu bildirdi. Ricketts’in servetinin 5.3 milyar dolar civarında olduğu düşünülüyor.

Kabinenin ikinci sıradaki en zengin üyesi ise Eğitim Bakanı olacak olan Betsy DeVos. DeVos’un toplam serveti yaklaşık 5.1 milyar dolar.

Üçüncü en zengin kabine üyesi ise Ticaret Bakanlığı görevini üstlenecek olan Wilbur Ross. Rotchild holdinginin eski çalışanlarından olan Ross’un serveti 2.9 milyar dolar civarında.

Trump’ın kabinesindeki en zengin dördüncü üye ise Küçük İşletmeler İdaresi’ni üstlenecek olan Linda McMahon. McMahon’un serveti yaklaşık olarak 1.16 milyar dolar.

Dışişleri Bakanlığı görevine getirilecek olan Rex Tillerson da kabinenen en zengin beşinci üyesi. Exxon Mobile şirketinin CEO’su olan Tillerson’un mal varlığı 300 milyon dolar civarında.

Goldman Sachs Üst Operasyon Yöneticisi Gary Cohn, kabinede Ulusal Ekonomi Konseyi Direktörlüğü görevine getirilecek. Cohn’un mal varlığı ise 266 milyon dolar civarında.  

Goldman Sachs’ın ortaklarından biri olan Steve Mnuchin de Hazine Bakanlığı görevine atanacak.

 abd amerika trump donald trump
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?