Advert Advert Advert

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?
Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? -

Kredi notu bankaların en önem verdiği konulardan biridir. Bankalar kredi kartı başvurusu yapanları ve kredi çekmek isteyenleri kredi notuna göre değerlendir. Kişilerin kredi notu ne kadar iyi ise kredi kullanma olanakları ve kredi kartı almak ihtimalleri o kadar fazla olmaktadır. Bu yazımızda kredi notunun nasıl öğrenildiğini inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Kredi Notunu Öğrenmek İsteyenlerin Takip Etmesi Gereken Yol

Kredi notu bankalar için önemlidir haliyle kredi kullanmak isteyenler ve kredi kartı almak isteyenler için de önem taşımaktadır. Kredi notunun yüksek olması kişilere uygun faizli kredi kullanma imkanı, yüksek limitli kredi alma imkanı ve kolay kredi çekebilme imkanı tanımaktadır.

Kredi notunun öğrenebileceğiniz kurumlar arasında Findeks ilk sırada yer alıyor. Zaten bankalara da kredi notu hizmeti veren kuruluşta Findeks kuruluşudur. Findeks aracılığıyla kredi notunuzu öğrenebilmeniz için Findeks internet sitesine girerek üye olmanız gerekir. Üye işlemlerini tamamladıktan sonra site içerisindeki kredi sorgulama içreğine tıkayarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks bu hizmeti ilk sefere mahsus olmak üzere ücretsiz sunmaktadır. Daha sonraki kredi notu öğrenme hizmetlerini 4,5 TL + KDV olarak ücretlendirir.

Ülkemizde Turkcell de kişilere kredi notu öğrenme hizmeti sunuyor. Turkcell hattına sahip kişiler SMS yolu ile kredi notunu öğrenebilir. Turkcell hattına sahip kişiler 1122’ye TC kimlik numaralarını ve doğum tarihlerinin sene kısımlarını mesaj atarak kredi notunu öğrenebilirler. Turkcell ile kredi notu öğrenme hizmetini 9 TL ücret karşılığı vermektedir.

Bankalara başvurarak kredi notu öğrenebilir. Bankalar aracılığıyla kredi notunu öğrenebilmeniz için bankaların internet bankacılığı hizmetinin yararlanabiliyor olmanız gerekir. Herhangi bir bankanın internet sitesinden kredi içreğine girerek kredi notu sorgulama butonuna basmanız kredi notunuzu öğrenmek için yeterlidir. Bankaların kredi notu sunma hizmetinin ücretlendirmesi bankadan bankaya farklılık gösteriyor. 

kredi notu kredi notu öğrenme findeks turkcell
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!