KOSGEB’e Kredi Başvurusu Şartlarını Başkan Açıkladı! İşte Şartlar

0

KOSGEB Başkanı Recep Biçer 50 bin TL faizsiz kredi imkanı ile ilgili açıklamalar yaptı. Başvuruların ne zaman ve nereye yapılacağı, kimlerin bu imkandan yararlanacağı konularına açıklık getiren Biçer, esnafın merak ettiği sorulara da yanıt vermiş oldu. İşte KOSGEB’den 50 bin TL’lik faizsiz kredi çekmenin ayrıntıları!

KOSGEB Başkanı Recep Biçer krediden faydalanmanın birinci koşulunun KOSGEB’e kayıtlı olmak olduğunu ifade etti. Kayıtlı olmayan esnafların ise kayır işlemlerini tamamlamalarına dikkat çekti.

Başvuru yapacak işletmelerin KOSGEB müdürlükleri bünyesine istenen belgeleri teslim etmesiyle başvuru sürecinin tamamlanacağını ifade eden Biçer, sürecin nasıl işleyeceği hakkında bilgiler aktardı.

19 Aralık 2016’da başvuruların başlayacağını ifade eden KOSGEB Başkanı Recep Biçer, başvuru sürecinin 31 Aralık 2016’da biteceğinin de altını çizdi. Bu kapsamda 50 bin TL faizsiz kredi fırsatını yakalamak isteyen esnaf ve sanatkârlar ifade edilen süre içinde başvurularını yapmak zorunda!

KOSGEB’nin 50 bin TL faizsiz kredi imkanında, kredi alan işletmeler 12 ay ödeme yapmayacak diyen Biçer, geri ödemenin 36 ay şeklinde ödeneceğini de açıkladı. Ödemeler ise 3 aylık periyotlarda yapılacak.  

KOBİ ve esnafın söz konusu krediye oldukça ilgi gösterdiğini ifade eden Biçer farklı bir konuya daha açıklık getirdi. Kredi onay aşamasında tüm başvuruların değerlendirileceğini ve hiçbir başvuru sahibine öncelik verilmeyeceğini söyleyen Biçer, krediden yararlanmak isteyenlerin içini bu çerçevede de rahatlattı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın