Ana SayfaGündem2016' nın Son Ehliyet MTSAS Sınav Sonuçları! Son Dakika!

2016′ nın Son Ehliyet MTSAS Sınav Sonuçları! Son Dakika!
2

-

17 Aralık 2016 tarihinde yılın son ehliyet sınavı yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) konuyla ilgili açıklama yaptı. Adaylar 17 Aralık ehliyet sonuçlarını büyük bir merakla bekliyorlar. 

MEB Açıklama Yaptı

17 Aralık tarihinde yapılan ehliyet sınav sonuçlarının 15 gün içinde açıklanacağı bildirildi. Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılacaklar. Sınava giren adayların sonuçlarını öğrenmeleri için http://www.meb.gov.tr internet adresine girmeleri yeterlidir. 

Adaylar girmiş oldukları internet sitesine T.C Kimlik numaralarını girecek ve sonuçlarına ulaşabilecekler. Ehliyet sınavında adayların konulara göre vermiş oldukları cevaplar tespit edilecek. Sınavda verilen yanlış evaplar dikkate alınmayacak. Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylar sınavda başarılı sayılmış olacaklar.

Ehliyet sınavına girmiş olan adaylar sınav sorularına, cevap anahtarlarına ve aldıkları sonuçlara itiraz etmek için, sonuçların internet üzerinden yayımlanmasından en geç 10 gün içinde dilekçe ile itiraz etmeleri gerekir.

Mobil Ehliyet Sınavı Geliyor

Ehliyet sınavına yeni bir uygulama geliyor. Adaylar trafikte direksiyon sınavına girmek yerine simülatör benzeri bir araç kullanacaklar. Artık ehliyet sınavları da teknolojiye ayak uyuracaktır. Henüz Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde geliştirme aşamasında olan ‘Direksiyon Mobil Uygulaması’ ile sürücü adayları araçsız sınavlara girebilecekler. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol