Son 2 Gün! 50 Bin TL Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Son Tarih 21 Aralık 2016

0

Esnaf ve sanatkârın sabırsızlıkla beklediği KOSGEB’in verdiği 50 bin TL faizsiz destek kredisine başvurular bu gün itibari ile başladı. Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğinden yararlanmak isteyen işletmeler başvurularını 21 Aralık 2016 tarihine kadar yapabilir.

Başbakan Binali Yıldırım’ın ekonomik paket dahilinde geçen haftalarda açıkladığı ve milyonlarca esnafın sabırsızlıkla beklediği, KOSGEB 50 bin TL faizsiz destek kredisi için başvurular bu gün yani 19 Aralık 2016 tarihinde alınmaya başlandı. 15 bin işletmenin yararlanacağı 50 bin TL faizsiz destek kredisi ile küçük işletmelerin rahat bir nefes alması hedefleniyor.

Mesai saatinin başlamasıyla kredi başvurusu yapmak isteyen milyonlarca işletme KOSGEB’in resmi internet sitesine giriş yaptı. Kayıtların güncellenmesi ve başvuruların alınmaya başlaması sitede yoğunluğa neden oldu. Yoğun giriş nedeniyle sitede yavaşlama gözlemlendi.

KOSGEB tarafından yapılan açıklamada sistemin sorunsuz işlem yaptığına fakat yoğunluktan dolayı hızda düşüş yaşandığına dikkat çekildi.

Başbakan’ın açıklaması sonrasında KOSGEB’e kayıt olan firma sayısı 105 bini geçti. Bilgilerini güncelleyen firmalar ise 178 binden fazla oldu. Bir haftada binlerce küçük ve orta ölçekli firma 50 bin TL faizsiz destek kredisi imkanından yararlanmak için KOSGEB’in sitesini ziyaret etti.

KOSGEB’in 50 bin TL faizsiz destek kredisinden toplam 15 bin firma yararlanacak. Söz konusu kredi için başvurular 3 gün devam edecek. 21 Aralık tarihinde sona erecek başvurulardan sonra, krediler sahiplerine teslim edilecek. Bir yıl geri ödemesiz olarak verilen 50 bin TL faizsiz destek kredileri, 36 ayda geri ödenecek.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın