Halk Bankası’ndan Canım Evim Konut Kredisi Kapsamında 180 Ay Vade Olanağı!

0

Halkbank ev sahibi olmak isteyen müşterilerine finansman desteği sunuyor. “Canım Evim Konut Kredisi” ile likidite sağlayan Halkbank, uzun vade süresi ile müşterilerini cezbediyor. Banka canım evim konut kredisi kampanyası dahilinde vade süresine göre farklılık gösteren faiz oranları uygulamaktadır.

Halkbank kredi kampanyası uyarınca uyguladığı vade süresi ile müşterilerin kredilerini rahat rahat ödemesine imkan sağlamaktadır. Canım evim konut kredisi dahilinde azami vade 180 ay olarak belirlenmiştir. Kredi kapsamında 120 aya kadar olan vadelerde aylık yüzde 1,04 faiz oranı uygulanmaktadır.

Uzayan Vadelerde Artan Faiz Oranları!

121 ile 180 ay arasında ise aylık yüzde 1,09 faiz oranı yansıtılmaktadır. Bahse konu konut kredisi uyarınca kredi geri ödemeleri 180 aya kadar olan vadelerde müşterinin talebine göre aylık, 3 aylık ve gelire uygun olarak serbest ödeme şeklinde yapılabilmektedir. Kredi dahilinde müşteriden ekspertiz ve ipotek tesis bedeli tahsil edilmekte olup, ayrıca dosya masrafı (kredi tahsis ücreti) da alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti kullanılan kredi tutarının binde 5’i kadardır.

Halk Bankası’nın canım evim konut kredisi kampanyası kapsamında 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan müşteri, kredi geri ödemelerini 120 aya kadar olan vadelerde tamamlayacak ise aylık yüzde 1,04 faiz oranından yararlanacaktır. Bu durumda kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 13,5900 olacaktır. Canım evim konut kredisi dahilinde kullanılan 100 bin Türk Lirası kredinin geri ödemeleri 120 ile 180 ay arasındaki vadelerde tamamlanacak ise müşteri aylık yüzde 1,09 faiz oranından yararlanacaktır. Bu durumda kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 14,1802 olacaktır. Söz konusu 100 bin Türk Lirası finansman için vade ve faiz oranı dikkate alınmaksızın 500 Türk Lirası kredi tahsis ücreti Halk Bankası tarafından tahsil edilecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın