Açığa Alınan 900 Öğretmen Göreve Döndü!

0

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Kanun Hükmünde Kararnameler ile açığa alınmış olan 900 öğretmenin göreve döndüğünü belirtti.

15 Temmuz darbe girişimi ardından 10 bin 300 Eğitim-Sen üyesi olan öğretmenin açığa alınması ve daha önce 9 bin 400 üyenin göreve geri döndüğünü ifade eden Karaca, bugün itibariyle toplamda 900 öğretmenin göreve döndüğünü belirtti. Öğretmenlerin 523′ ü Diyarbakır, 185’i Mardin ve 63′ ü Van olmak üzere toplam 900 öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevine geri başladığı ifade edildi.

Ayrıca açıkta olan 40 öğretmenin daha göreve dönmeyi beklediğini ifade etti. 

Öğretmenler Görevlerine Yeniden Döndüler

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca Kanun Hükmünde Kararnameler ile 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle açığa alınan 900 öğretmenin, göreve yeniden döndüklerini belirtti. 

Eğitim-Sen üyesi olan 10 bin 300 öğretmenin açığa alındığı, daha önce 9 bin 400 üyenin göreve geri döndüğünü ifade eden Kamuran Karaca, bugün itibariyle 900 öğretmenin göreve iade edildiğini belirtti. Bugün itibariyle 523 Diyarbakır, 185 Mardin, 64 Van’ da olmak üzere toplamda 900 öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevine iade edildiğini belirtti. 

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın