Yumurtadan İyi Haber! Fiyatlar Düşecek

Yumurtadan İyi Haber! Fiyatlar Düşecek

Yumurta fiyatlarının birkaç hafta içinde ikiye katlanmasıyla vatandaşlardan tepki alan yumurta üreticilerinden konuyla ilgili açıklama geldi. Yumurta fiyatları kısa bir sürede yeniden eski fiyatına geri dönecek!Evlerin vazgeçilmez besini yumurta kasım ortasından bu güne yükselen fiyatlarıyla tepki aldı. Yumurta fiyatlarını boykot etmek için bazı vatandaşların reyonlara uğramadığı da gözlemlendi. Durum karşısında Yumurta Üreticileri Merkez Birliği açıklama yapmak zorunda kaldı.

Hüseyin Sungur tarafından yapılan yumurta fiyatları açıklamasında, sektörde geçtiğimiz sene yaşanan bazı olumsuzlukların bu yılın fiyatlarına yansıdığı ifade edildi. Geçtiğimiz yılın zararını üreticilerin hala karşılayamadığını belirten Sungur, bu yaz üreticinin maliyetinin yüksek kazancının ise maliyetten düşük olduğunun da altını çizdi. 

Yumurta Üreticileri Merkez Birliği yetkilisi geçen yıl komşu ülkelerden meydana gelen kuş gribi ve bu yaz yumurtada yaşanan ani fiyat düşüşü ardından sektördeki bazı firmaların kapılarına kilit vurduğunu, üretimi sürdüren firmaların ise yeni tavuk alamadıklarını ifade edildi.

VATANDAŞIN İÇİNİ RAHATLACAK AÇIKLAMA GELDİ

Neredeyse bir yıl kadar bir zamandır yumurta üreticilerinin hiç kar etmediğini hatta zarar ederek satışları devam ettirdiğini söyleyen YUMBİR Genel Sekreteri vatandaşların dört gözle beklediği haberi de verdi.

Kısa vadede yumurta fiyatlarının yeniden eski fiyatlara geri döneceğini açıklayan Sungur, anlık fiyatların geçici olduğunun da altını çizdi.

Yumurta fiyatlarında yaşanan yükseliş trendinin nedeni ise yapılan açıklamaya göre, yumurta pazarında yeni ülkelere ihracata başlanması ve yurt içine dağıtımda kısıtlamaya gidilmesi olarak kaydedildi.yumurta fiyatları yumurtada indirim yumurta fiyatı neden yükseldi yumurta fiyatında son durum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası 20.000 TL Kefilsiz Taşıt Kredisi!
Yapı Kredi Bankası 20.000 TL Kefilsiz Taşıt Kredisi!
Fibabanka Tecrübeli Banka Personeli Alımları!
Fibabanka Tecrübeli Banka Personeli Alımları!