Ana SayfaGündemTürkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı
T

-

Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı sağlıyor. Katılım bankacılığı prensiplere göre sağlanan finansmanla kolayca ev sahibi olabilirsiniz. Türkiye Finans mortgage finansmanı dahilinde 120 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır.

Finansman kapsamında uygulanan kar oranları, sağlanan likidite miktarının ödeneceği vadeye göre farklılık arz etmektedir. 24 aya kadar olan vadelerde banka aylık yüzde 0,89 kar oranı uygulamaktadır. 25 ile 48 ay arası vadelerde uygulanan kar oranı aylık yüzde 0,93’tür. Türkiye Finans 49- 60 ay arası vadelerde aylık yüzde 0,95 kar oranı uygularken 61- 84 ay arası vadelerde aylık yüzde 0,97 kar oranı uygulamaktadır. Mortgage finansmanı dahilinde kullanılan likidite 85 ile 120 ay vadelerde ödenecek ise aylık yüzde 1,02 kar oranı uygulanacaktır.

Örnek Hesaplama

Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kapsamında kullanılan kredi tutarının yüzde 0,5’i oranında finansman tahsis ücreti talep etmektedir. Bahse konu konut finansmanı koşullarından faydalanarak 100 bin Türk Lirası likidite sağlayan bir müşteri 120 ay vadede finansman geri ödemelerini tamamlamak istiyorsa aylık yüzde 1,02 kar oranından yararlanacaktır. Bu durumda müşteri aylık takribi bin 449 Türk Lirası civarında taksitler ile finansman geri ödemesini tamamlayacaktır. 100 bin Türk Lirası olarak sağlanan likidite 120 ay vade sonunda 173 bin 834,12 Türk Lirası olarak geri ödenmiş olacaktır. Türkiye Finans Katılım Bankası kullanılan meblağ için 500 Türk Lirası finansman tahsis ücreti talep edecektir. Ayrıca kullanılan finansmanın yıllık toplam maliyet oranı 13,28’dir.

Banka, mortgage finansmanı dahilinde konut sigortası, hayat sigortası ve DASK yaptırılmasını talep etmektedir. Ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli müşteriye ait olup, konutun özelliklerine göre değişmektedir. Söz konusu konutun lokasyonu ve metrekaresine göre ekspertiz bedeli farklılık göstermektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol