Ana SayfaBanka İş İlanları2016'nın Bankacı Adayları İçin Hayal Kırılığı! Banka Sınavları ve Banka İş İlanları

2016’nın Bankacı Adayları İçin Hayal Kırılığı! Banka Sınavları ve Banka İş İlanları

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

2016 Yılını geride bıraktığımız şu günlerde bankacı adayları için çokta verimli geçmeyen bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Alışagelmiş şekilde yayınlanan banka iş ilanları ve banka sınavları 2016 yılında önceki yıllara oranla çok daha geride kaldı.

Ülkemizin en önemli sektörlerinden biri olan bankacılık, özellikle bu alanda yeni mezun adayların hayalini süsleyen bir meslek grubu. Bankacı olabilmek için birbiri ile yarışan binlerce aday banka sınavları ve banka iş ilanlarını büyük bir itina ile takip etmektedir.

Bankalar bilindiği üzere yıl içerisinde ihtiyaç duydukları departman, bölüm ve pozisyonlar için banka iş ilanları yayınlayarak aradıkları kriterlere uygun adayları istihdam etmeyi hedeflemektedir. Kimi zaman bu iş ilanları banka sınavları duyurusu şeklinde de karşımıza çıkabilmektedir.

2017 YILI BANKA İŞ İLANLARI VE BANKA SINAVLARI BEKLENTİLERİ

Geçtiğimiz 5 yıllık süreçte ülkemizde yeni açılan ve yeni sermaye ortakları ile yoluna devam eden bankalar, bu alanda bincelerce genç yeneteğe iş olanakları sağladı. Ancak 2016 yılı içinde bankalar daha önceki yıllara nazaran çok daha az sayıda personel alımı yaparak kadro daraltma, iş gücünü minimize etme yoluna gitmiş gibi görünüyor.

Ülkemizde yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelerden de olumsuz anlamda etkilendiği gözlenen bankalar, 2017 yılı için bütçe ve kadro planlamalarına şimdiden başladı.

KAMU BANKALARI PERSONEL ALIMLARI

Özel bankalar gibi kamu bankaları da ihtiyaçları doğrultusunda düzenledikleri banka sınavları ile başarılı olan adayları kadrolarına dahil etmektedir. Özellikle son yıllarda artan katılım bankacılığı sektörü içinde personel alımları yapılmaktadır. 2016 yılı içerisinde kamu bankalarıda beklenenden daha düşük seviye iş ilanları yayınlarak adayları hayallerini suya düşürmüş gibi görünüyor.

2017 yılı içerisinde bankaların yayınlayacağı ilanlar ve banka sınavları merakla beklenen haberlerin başında geliyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...