Gelir Belgesiz Kredi Alınabilir Mi?

Gelir Belgesiz Kredi Alınabilir Mi? Gelir Belgesiz Kredi Kullanmak Mümkün Mü? Detaylar İçin...

Google Haberlere Abone Ol:

Gelir Belgesiz Kredi Kullanmak Mümkün Mü?

İşsizliğin %13’lere çıktığı günümüzde iş bulmak zorlaştığı için kredi kullanmakta zorlaşıyor. Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerinden gelir belgesi istediği için işsiz nüfus kredi kullanamama durumu ile karşılaşıyorlar. Fakat ne yazık ki sadece işsiz nüfus gelir beyan edemediği için kredi kullanamama durumu ile karşı karşıya kalmıyor. Mevsimlik işçiler, çalıştığı halde sigortasız gösterilenler ya da işlerinde dikiş tutturamayanlar gelir beyanında sıkıntı çektikleri için kredi kullanamama durumuyla baş başa kalıyorlar.

Çeşitli nedenlerle gelir beyan edemeyenler ihtiyaçları için kredi kullanmak istiyorlar ve gelir beyanında bulunamadıkları için genelde bankalardan eli boş dönüyorlar. Bu durumla karşılaşanlar gelir belgesiz kredi çekmenin yöntemlerini arıyorlar. Fakat ne yazık ki gelir belgesiz kredi çekmek mümkün olmadığı için genelde kan emici fırsatçıların eline düşüyorlar.

Gelir belgesiz kredi kullanmak mümkün değildir. Gelir sahibi olmayan bir kişinin bırakın kredi kullanması kredi kartı dahi alması çok zordur ve yasal değildir.

Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken ilk önce kişinin sigorta öz geçmişi ile ilgilenir. Ve bankalar kredi kullanmak isteyen kişinin en son 6 ay içerisinde sigorta priminin olmasını ister. Yani kişinin daha önceki çalışma hayatı ile ilgilemekten ziyade geri dönük altı aydır çalışıp çalışmadığını inceler.

Son 6 ay içerisinde sigorta priminiz yatırılmışsa ve hali hazırda işsizseniz kredi kullanmanız mümkündür. Fakat bu durumda kredi kullanabilmek için yine de gelir beyan etmeniz gerekir. Örneğin kira geliri gibi bir gelirinizin olması gerekir. Fakat son 6 ay içerisinde sigortalı olmanız şarttır. Aksi halde kredi kullanmazsınız.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…