Gelir Belgesiz Kredi Alınabilir Mi?

Gelir Belgesiz Kredi Alınabilir Mi? Gelir Belgesiz Kredi Kullanmak Mümkün Mü? Detaylar İçin...

0
Gelir Belgesiz Kredi Alınabilir Mi?

Gelir Belgesiz Kredi Kullanmak Mümkün Mü?

İşsizliğin %13’lere çıktığı günümüzde iş bulmak zorlaştığı için kredi kullanmakta zorlaşıyor. Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerinden gelir belgesi istediği için işsiz nüfus kredi kullanamama durumu ile karşılaşıyorlar. Fakat ne yazık ki sadece işsiz nüfus gelir beyan edemediği için kredi kullanamama durumu ile karşı karşıya kalmıyor. Mevsimlik işçiler, çalıştığı halde sigortasız gösterilenler ya da işlerinde dikiş tutturamayanlar gelir beyanında sıkıntı çektikleri için kredi kullanamama durumuyla baş başa kalıyorlar.

Çeşitli nedenlerle gelir beyan edemeyenler ihtiyaçları için kredi kullanmak istiyorlar ve gelir beyanında bulunamadıkları için genelde bankalardan eli boş dönüyorlar. Bu durumla karşılaşanlar gelir belgesiz kredi çekmenin yöntemlerini arıyorlar. Fakat ne yazık ki gelir belgesiz kredi çekmek mümkün olmadığı için genelde kan emici fırsatçıların eline düşüyorlar.

Gelir belgesiz kredi kullanmak mümkün değildir. Gelir sahibi olmayan bir kişinin bırakın kredi kullanması kredi kartı dahi alması çok zordur ve yasal değildir.

Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken ilk önce kişinin sigorta öz geçmişi ile ilgilenir. Ve bankalar kredi kullanmak isteyen kişinin en son 6 ay içerisinde sigorta priminin olmasını ister. Yani kişinin daha önceki çalışma hayatı ile ilgilemekten ziyade geri dönük altı aydır çalışıp çalışmadığını inceler.

Son 6 ay içerisinde sigorta priminiz yatırılmışsa ve hali hazırda işsizseniz kredi kullanmanız mümkündür. Fakat bu durumda kredi kullanabilmek için yine de gelir beyan etmeniz gerekir. Örneğin kira geliri gibi bir gelirinizin olması gerekir. Fakat son 6 ay içerisinde sigortalı olmanız şarttır. Aksi halde kredi kullanmazsınız.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın