Anaokulunda Dört Ayrı Dilde Eğitim

0

Eğitim uzmanı olan aynı zamanda Kare Anaokulu Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olan Aydan Gömügen Tuncay, okul öncesi eğitimde yabancı dilin önemi üzerine geniş bilgiler verdi.

Başlıklar

Dört Ayrı Dilde Eğitim Modeli

Ülkemizde bir ilke imza atarak kurucusu olduğu anaokulunda dört yabancı dil eğitim uygulamasını hayata geçiren aynı zamanda çocukların yoga ve dans ederek rahatlamalarını sağlamayı başarıyor. Eğitim alanında oldukça başarılı bir uzman olan ve adından sıkça bahsettiren, aynı zamanda iş dünyasında duyarlılığı ile öne çıkan Aydan Gömügen Tuncay hayatını eğitime adayarak her açıdan çocukların eğitimi için yeni adımlar atmaktadır. Maddi ve manevi tüm varlığını çocukların eğitimine yatırarak yeniliklere imza atarak Dört Ayrı Dilde Eğitim Modeli geliştirmiştir. 

Öğrenciler çok uzun cümleler kuramasalar bile en az yüz kelimeyle kendilerini ifade edebilecekler. Farklı tekniklerle çocukların yabancı dil öğrenme sürecini daha eğlenceli hale getirdiklerini ifade etti. Yabancı dil öğrenme konusunda klasik eğitimin dışına çıkarak oyun ve projeksiyon yöntemiyle çocukların hoşuna gidecek şekilde öğretmeye çalıştıklarını belirtiyor. Çocuklar için küçük yaşta alacakları eğitimin daha verimli olacağını belirtirken, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca dillerini öğrettiklerini belirtti.

Dans Eğitimi 

Aydan Gömügen Tuncay kurucusu olduğu anaokulunun diğer anaokullarından farklı olduğunu ve bunu ayıran bir diğer unsurun ise yoga ve dans dersleri olduğunu ifade etti. Çocukların zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişimleri için yoga ve dansın çok faydalı bir uğraş olduğunu belirtirken, özgüven ve duygusal anlamda gelişme olacağını da ifade etti. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın